REKLAMAPEKAES - baner glówny 16-22.09.2019
Ford powrócił na pierwsze miejsce wśród producentów sprzedających w Europie najwięcej samochodów użytkowych. To zasługa nowej gamy Transita. W Polsce najpopularniejszy jest wciąż Fiat Ducato.
REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE -BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.09.2019)

W 2015 roku europejscy klienci kupili ponad 280 000 samochodów użytkowych Forda, co stanowi wzrost o 23 proc. w porównaniu z 2014 rokiem. W efekcie Ford znalazł się w tym zestawieniu na pierwszym miejscu. To pierwsze takie osiągnięcie od osiemnastu lat (cztery lata temu firma zajmowała siódme miejsce). Przedstawiciele koncernu są zgodni, że sukces to zasługa odnowionej i rozszerzonej gamy modelu Transit (Transit, Transit Custom, Transit Connect i Transit Courier). W tym samym czasie swoich rywali pokonał także Ford Ranger, zajmując pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się pick-upów w Europie, z wynikiem 27 300 egzemplarzy. To o 27 proc. więcej niż rok wcześniej.

Dostawczak potrzebny od zaraz

Z badań zlecanych przez koncerny motoryzacyjne wynika, że samochody użytkowe mają duży wpływ na kształtowanie krajobrazu gospodarczego w Europie. Zwiększone zapotrzebowanie na tego typu auta to m.in. efekt wykorzystywania ich przez firmy sprzedające w internecie. Samochody dostawcze trafiają również do „tradycyjnego” handlu, a także do przedsiębiorstw zajmujących się pracami malarskimi, wodno-kanalizacyjnymi oraz tynkarskimi. Oprócz tego vany są nadal wykorzystywane w budownictwie, transporcie, infrastrukturze użytkowej oraz w firmach serwisowych. – Ford wiele zainwestował w opracowanie nowych samochodów użytkowych, które są wytrzymałe, oszczędne i oferują najnowocześniejsze systemy wspomagające kierowcę, jak inteligentny tempomat czy system utrzymywania pojazdu na pasie ruchu – mówi Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu w Ford of Europe. I dodaje: – W tym roku zaoferujemy dodatkowo nowe jednostki napędowe dla Transita i Transita Custom, a także wprowadzimy na rynek nowego Rangera.

Powiększa się sieć sprzedaży

W 2015 roku samochody użytkowe Forda miały 12,6 proc. europejskiego rynku. Tym samym Ford zamienił się na pozycji lidera z Volkswagenem. Ponadto w zeszłym roku koncern powiększył też sieć specjalistycznych salonów dilerskich z samochodami użytkowymi. Obecnie działa już ponad 750 punktów Transit Centre.

Podsumowując, od czasu, gdy 9 sierpnia 1965 roku pierwszy ford transit zjechał z linii produkcyjnej w fabryce w Langley w Wielkiej Brytanii, wyprodukowano już ponad 8 mln egzemplarzy modelu Transit i Transit Custom. (HUW)

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony