REKLAMAMLEKOVITA - Święta Mascarpone/Twaróg - Baner Główny (08-13.12.2019)
Kasy samoobsługowe w Auchan w Łodzi, Al. Jana Pawła II

Kasy samoobsługowe w Auchan w Łodzi, Al. Jana Pawła II (fot. Konrad Kaszuba)

Francuzi lubią korzystać z kas samoobsługowych. Według dużego badania Nielsena, który odwiedził 3,3 tys. sklepów w całym kraju, aż blisko 1,9 tys. dysponowało co najmniej jedną kasą samoobsługową – to 57 proc. – informuje serwis The Connexion.

REKLAMAPurella - SuperSuple - Belka w artykułach (01-15.12.2019)

Obecnie we Francji kasy samoobsługowe są wykorzystywane przy 14 proc. wszystkich zakupów w sklepach detalicznych – transakcje te odpowiadają za 10 proc. łącznej sprzedaży.

Autorzy raportu ustalili ponadto, że 18 proc. konsumentów przynajmniej raz w miesiącu skorzystało z tej opcji odprawy kasowej, a 7 proc. ani razu nie skorzystało w tym okresie z tradycyjnej kasy!

W kasach samoobsługowych konsumenci płacą za mniejsze zakupy – średnio koszyk zakupowy obejmuje 10 produktów, podczas gdy w kasach tradycyjnych jest to średnio 17 produktów. Za produkty z niektórych kategorii klienci chętniej płacą samoobsługowo, niż za inne – najczęściej jest to alkohol, środki higieny oraz środki czyszczące – wylicza The Connexion.

Poszczególne sieci różnią się pod względem nasycenia kasami samoobsługowymi. Są one zainstalowane w 99 proc. placówek Auchan, w 80 proc. marketów Leclerc., w trzech czwartych sklepów Monoprix i tylko w co trzecim Intermarche.

Źródło: connexionfrance.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ktośtamnapewno 1 4 miesiące temu

  Francuzi kochają szybką dostawę jedzenia do domu. Następny artykuł do napisania.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony