REKLAMAATLANTA POLAND - BAKAL - ŚWIĘTA - BANER GŁÓWNY (GRUDZIEŃ 2019)
Strona 3 z 3
REKLAMAPurella - SuperSuple - Belka w artykułach (01-15.12.2019)
Na zdj. Paweł Tracz, franczyzobiorca Żabki w Sejmie, 5 grudnia 2018 r.

Na zdj. Paweł Tracz, franczyzobiorca Żabki w Sejmie, 5 grudnia 2018 r.

- My nie udajemy placówek pocztowych, my nimi jesteśmy! Naprawdę przerzucamy setki przesyłek pocztowych na jeden sklep. Tysiące, jeśli chodzi o miesiąc. Nikt tutaj niczego nie udaje i nie chce obejść - oświadczył Tracz. Powołał się także na zasadę "co nie jest zabronione, jest dozwolone" zapisaną w Konstytucji biznesu. - Nie uważam, żebym cokolwiek udawał i jakiekolwiek prawo próbował obchodzić. To są dla mnie głęboko rażące słowa - ocenił.

Tracz zaprotestował także przeciwko określaniu franczyzobiorców takich jak on mianem przedsiębiorców o obcym kapitale. Przypomnijmy, że spółka Żabka Polska kontrolowana jest przez amerykański fundusz CVC, jednak franczyzobiorcy sieci to mali, polscy przedsiębiorcy. - Nie uciekłem za granicę zarobkowo, tylko staram się tutaj tworzyć i wspierać polski handel. Nie należy nas dyskryminować ze względu na to, że próbujemy odpychać konkurencję, która tutaj przyszła właśnie z Zachodu. Zrzeszyliśmy się (w jednej sieci - red.) i próbujemy w jakiś sposób konkurować - powiedział Tracz.

Pomimo apelu Tracza, sejmowa Komisja nadzwyczajna ds. deregulacji zaopiniowała pozytywnie projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele autorstwa grupy posłów PiS. Wcześniej pozytywną opinię wydała także Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Projekt wkrótce będzie dalej procedowany w Sejmie.

Projekt przewiduje, że w niehandlowe niedziele działać będą mogły jedynie te placówki pocztowe, w których przeważająca działalność polega na świadczeniu usług pocztowych. W praktyce oznacza to, że z wyłączenia nie będą mogli dalej korzystać franczyzobiorcy Żabki, za to będzie mogła to czynić np. Poczta Polska.

Warto podkreślić, że franczyzobiorcy Żabki w dalszym ciągu będą mogli korzystać w niehandlowe niedziele z innego wyłączenia, przewidzianego dla przedsiębiorców będących osobami fizycznymi, którzy handlowaliby "wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek". W tym wypadku franczyzobiorcy Żabki nie będą jednak mogli delegować do pracy w niedziele pracowników, lecz będą musieli samodzielnie stanąć za ladą, ewentualnie skorzystać z pomocy członków rodziny (małżonka, dzieci własnych, dzieci małżonka i dzieci przysposobionych, rodziców, macochy i ojczyma - ten katalog to kolejna nowość), którzy nie są na co dzień zatrudnieni w sklepie.

Jednak związkowcy z "Solidarności" dążą do tego, aby i ten wyjątek został mocno ograniczony. Jak już pisaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl, "S" zaproponowała nową poprawkę, zgodnie z którą przedsiębiorca będący osobą fizyczną mógłby otwierać w niedziele swój punkt tylko wtedy, gdyby "korzystał wyłącznie z nazwy i znaku towarowego o charakterze odróżniającym i zindywidualizowanym". To oznacza, że Żabki nie mogłyby już działać, chyba że zrezygnowałyby ze wspólnego szyldu, stając się - przykładowo - Małą Żabką, Dużą Żabką, czy Koszalińską Żabką. Kliknij i przeczytaj więcej na ten temat.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (8)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~jack 8 9 miesięcy temu

  Tu nie chodzi o to czy poczta sprzedaje znicze , ale o to , że każecie swoim pracownikom pracować w niedziele . Jeśli jako ajenci Żabki macie chęć stać osobiście w niedzielę to stójcie , nikt wam nie broni , ale nie udawajcie poczty po to żeby kazać stać w niedzielę swoim pracownikom .Znam środowisko ajentów bardzo dobrze i powiem tylko , że niech PIP wskoczy kiedyśi i falowo sprawdzi umowy na jakich pracują ,, pracownicy " u ajentów Żabki w jednym tylko mieście to zobaczycie ilu nagle ajentów zamknie te PGR-y

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mlody 7 ponad rok temuocena: 10% 

  I co FB z Kielc? Tak Was boli że znalazł się ktoś odważny, ktoś kto chce zarabiać? auta w leasingi bierzecie a robic nie chcecie!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bob 6 ponad rok temuocena: 96% 

  To czekam na wpis kogoś z poczty my nie udajemy supermarketów my nimi jesteśmy.bo znicze na pocztach i inne pierdoły też są A Orleny nie są stacjami paliw tylko restauracjami A paliwo to jak w kfc dolewka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pisiorątko 5 ponad rok temuocena: 13% 

  Nie wiem czy te o niskim poziomie intelektualnym wpisy to dzieło płatnych propagandzistów pisu czy kogoś innego, jak widać to jednak niektórzy albo tego nie rozumieją, że ktoś może chcieć pracować w niedzielę albo tak pisali bo takie dostali instrukcje i im za to zapłacono.

  oceń komentarz
 • ~kj 4 ponad rok temuocena: 80% 

  Hahaha franczyzobiorca żabki walczy o pracujące niedziele - śmiech na sali! Jakiś przyglup albo faktycznie postawiony, nikt nie chce siedzieć w tych sklepach jeszcze w niedziele

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Smyk 3 ponad rok temuocena: 83% 

  Ciekawe co dostał od przyjaciela T.B za tą agitkę? Umorzył mu dług czy dostał dodatkowe % do rozliczenia. Tak to się załatwia, prawda?

  oceń komentarz
 • ~hakenbery 2 ponad rok temuocena: 79% 

  Tracz to lizodup . Sprzedał by przyslowiową matke i ojca ,żeby się podlizać swoim szefom. Wiec to coś niech sie nie wypowiada tym bardziej nie agituje innych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kijanka 1 ponad rok temuocena: 72% 

  "My nie udajemy placówek pocztowych, my nimi jesteśmy!" - hehhe. Tak samo k..wa jak ślimak jest rybą. Kto w tych pierdolniczkach jeszcze robi zakupy?

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony