REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Frisco.pl

Frisco.pl (fot. mat. prasowe)

Sklep internetowy Frisco.pl nie dowozi wyrobów alkoholowych w niehandlowe niedziele. Taki komunikat pojawia się przy próbie założenia zamówienia. 

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

„W koszyku znajduje się produkt, którego nie możemy dostarczyć w niedzielę niehandlową. Zmień termin dostawy lub usuń wybrany produkt, aby kontynuować zamówienie” – taki komunikat widnieje przy próbie kupienia chociażby miksu Jacka Danielsa i coli, a także innych alkoholi wysokoprocentowych.

Zapytaliśmy Frisco.pl o przyczyny takiego stanu rzeczy.  - Alkohol dostępny na Frisco.pl jest sprzedawany przez sklep stacjonarny FR24 Sp. z o.o. a ten nie pracuje w niedziele. Nasz supermarket internetowy jest jedynie platformą do prezentowania oferty produktowej sklepu FR24. Zamówienie, w którym znajdzie się alkohol może zostać dostarczone za pośrednictwem Frisco.pl do klientów od poniedziałku do soboty. Taki sposób działania obowiązywał od początku naszej współpracy - odpowiedział nam Tomasz Michalski, dyrektor ds. komercyjnych Frisco.pl

Warto przypomnieć, że należący do Grupy Eurocash internetowy sprzedawca powrócił niedawno do sprzedaży alkoholu. Zarejestrowała ona nową spółkę FR24, zlokalizowaną w miejscu działającego od niedawna magazynu Frisco w Klaudynie oraz uzyskała odpowiednie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych (wszystkich rodzajów), przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Łącznie są to trzy zezwolenia, a zostały wydane 14 listopada przez wójta gminy Stare Babice. Uprawnienia przyznano FR24 na okres do 24 listopada 2024 r.

Biznesy Frisco i FR24 rozdzielone zostały tak bardzo, jak to tylko możliwe. Na platformie Frisco.pl klienci zamawiający alkohol razem z żywnością otrzymują czytelny komunikat, sprzedawcą których produktów jest Frisco, a których FR24. Przy składaniu zamówienia klient musi zaznaczyć zgodę na obsługę dostawy z FR24 przez Frisco. Nawet kurierzy, którzy dostarczają towary, przyjeżdżają do domu klienta z dwoma terminalami płatniczymi: jednym do zapłaty za zamówienia z Frisco, drugim - za zamówienia z FR24.

- Sprzedawcą produktów alkoholowych widocznych na stronie www.frisco.pl jest spółka FR24. Strona www.frisco.pl służy jedynie prezentacji asortymentu spółki FR24, a dostawa produktów wraz z zakupami z Frisco jest jedną z opcji odbioru zamówienia – tłumaczył kilka miesięcy temu Jacek Palec, prezes Frisco.pl, w komentarzu dla portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Amman 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Obchodzą głupie prawo, jak tylko mogą ;>

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1+6 1 4 miesiące temuocena: 0% 

  Obchodzą prawo jak tylko mogą :D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony