REKLAMARC Foods - baner główny - grudzień 2018

Supermarket online szykuje się na podbój nowych rynków. Już niebawem pod Warszawą otwarte zostanie nowe centrum dystrybucyjne a być może w dalszej perspektywie zakupy w sklepie internetowym będą mogli robić także mieszkańcy Krakowa i Aglomeracji Śląskiej.

REKLAMAPszczółka - Belka w artykułach - Sympatie (13-16.12.2018)
Katarzyna Kazior, prezes Frisco.pl

Katarzyna Kazior, prezes Frisco.pl (fot. materiały prasowe)

Budowa nowego centrum jest konieczna, z racji tego, że obecnie posiadany magazyn jest już niemal w pełni eksploatowany. Nie ma też możliwości jego rozbudowy. Poza tym budowa nowego centrum pozwoli także zwiększyć automatyzację i poprawę obsługi. Ma być gotowy w przyszłym roku.

To jednak nie wszystko, bo Frisco chce też rozszerzyć swój zasięg. - Dla nas jedynym rynkiem jest obecnie Warszawa, ale w 2018 roku będziemy testować inne obszary. To naturalne, że w nieodległej perspektywie będziemy bliżej analizowali m.in. obszar śląsko-krakowski, który z własnego centrum dystrybucji pozwoliłby na dostawy w kilka godzin – powiedział w rozmowie z ISBnews Tomasz Danis z funduszu MCI.TechVentures, w którego portfelu znajduje się - Frisco.pl.

Jednocześnie władze firmy liczą na 50-procentowe tempo wzrostu sprzedaży w 2017 roku i zwiększenie liczny klientów o 30-40 proc.  

Frisco.pl to firma z portfolio MCI Capital S.A, jednej z najdynamiczniej rozwijających się grup Private Equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie grupa inwestuje w ponad 40 spółek. W Polsce są to m.in.: ABC Data, Answear.com, ATM, eCard/Dotpay, Morele.net czy NaviExpert. MCI posiada 49,8% akcji Frisco.pl.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony