REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

Pod hasłem „Dobro od Dziecka”  20 października odbyły się warsztaty dla wychowawców krakowskich świetlic środowiskowych zorganizowane przez Fundację „Wawel z Rodziną”. Właśnie na wsparciu wychowanków świetlic środowiskowych rozwijana przez firmę Wawel organizacja dobroczynna chce się teraz szczególnie skupić.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.
Przez 10 lat swojej działalności, Fundacja poznała specyfikę działań świetlic i nawiązała relacje z opiekunam

Przez 10 lat swojej działalności, Fundacja poznała specyfikę działań świetlic i nawiązała relacje z opiekunam (Fot. materiały prasowe)

Fundacja „Wawel z Rodziną”, która w tym toku obchodzi 10-lecie działalności, finansuje programy edukacyjne dla szkół z województwa małopolskiego, w ramach których ze wsparcia Fundacji korzysta blisko 500 dzieci, a także udziela pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej. Dwa razy w roku przed Światowym Dniem Dziecka oraz przed dniem św. Mikołaja fundacja wspiera placówki opieki całodobowej w całej Polsce, przekazując słodycze oraz organizując dla dzieci konkursy. Od początku beneficjentami tych działań byli także wychowankowie świetlic środowiskowych, na których teraz fundacja chciałaby skupić się szczególnie.

Przez 10 lat swojej działalności, Fundacja poznała specyfikę działań świetlic i nawiązała relacje z opiekunami. Tak zrodził się pomysł stworzenia autorskiego programu „Dobro od Dziecka” dedykowanego świetlicom, ale opracowanego we współpracy z wychowawcami, czyli tymi osobami, które są najbliżej dzieci korzystających z tych instytucji.

-Naszym celem jest pokazanie, że dobro zaczyna się od małych, drobnych gestów, o których niestety coraz częściej zapominamy, a które tak niewiele nas kosztują. Dlatego, jako Fundacja, chcemy pokazać młodym ludziom, że dobre uczynki są fajne i nie trzeba się ich wstydzić, wręcz przeciwnie. Dzieci ze świetlic środowiskowych bardzo często nie mają skąd czerpać pozytywnych wzorców i niestety powtarzają błędy swoich rodziców w dorosłym życiu – mówi Sylwia Warnecka, prezes Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Według badań, aż 86% dzieci ze świetlic środowiskowych może mieć problemy emocjonalne lub komunikacyjne oraz problemy z nauką.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony