REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

BRANŻA PO GODZINACH

 

19 lipca 2019, 15:58

Amazon Spheres, Seattle

Amazon Spheres, Seattle (fot. Joe Mabel [CC BY-SA 4.0])

W ciągu ostatnich pięciu lat akcje Amazona zyskały na wartości oszałamiające 476 proc. Przewidywanie przyszłości w biznesie jest jak wróżenie z fusów, jednak korzystając z wiedzy na temat modelu biznesowego giganta z Seattle można do pewnego stopnia przewidzieć, jak firma będzie wyglądała w 2024 r. – spekuluje portal USA Today.

REKLAMA

Jeff Bezos wciąż będzie zarządzał firmą. Twórca i prezes Amazona skończył w tym roku 55 lat. Jako 60-latek najprawdopodobniej wciąż będzie dzierżył stery koncernu.

Globalne imperium stanie się jeszcze potężniejsze. Obecnie e-commerce odpowiada z grubsza za 10 proc. sprzedaży detalicznej w USA. Ten udział systematycznie i szybko rośnie. Amazon obecnie obsługuje ok. 50 proc. tego rynku. Korzystając na wzroście segmentu, rosnąć będzie i firma.

Amazon Web Services (AWS) będą znacznie większe. AWS jest kluczowym graczem na rynku usług komputerowych. W 2018 r. firma miała w nim 32 proc. udziału. Ten rynek jest już w skali globalnej wart 80 mld dolarów, przy rocznym tempie wzrostu wynoszącym 46 proc.

Amazon zmieni reguły gry na rynku farmaceutyków. W 2024 r. firma powinna już dysponować potężnymi udziałami w rynku wartym w samych USA ok. 400 mld dolarów.

Amazon wejdzie na rynek marihuany, jak tylko zostanie ona zalegalizowana na szczeblu federalnym. Czy będzie – trudno przewidzieć, natomiast jest niemal pewne, że gdy tak się stanie, Amazon skorzysta z okazji, zarówno online, jak i za pośrednictwem sieci Whole Foods.

A co z wyceną akcji? Tego nie da się przewidzieć nawet w przybliżeniu. Jednak Wall Street spekuluje, że w ciągu najbliższych pięciu lat ceny akcji moloch z Seattle będą rosły w średnim tempie ok. 94 proc. rocznie.

Źródło: usatoday.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony