REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)
Grzegorz Mech, strategic insight manager GfK podczas Kongresu Mięsnego 2019

Grzegorz Mech, strategic insight manager GfK podczas Kongresu Mięsnego 2019 (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Grzegorz Mech, strategic insight manager GfK w prezentacji „Mięso i wędliny w dobie produktów bio, eko, fit – dbałość o zdrowie czy moda” zaznaczył, że jesteśmy narodem mięsożernym. Zmieniamy jednak swoje zwyczaje konsumpcyjne.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Obecnie 96,8 proc. Polaków kupuje świeże mięso – wieprzowinę, wołowinę, drób. Ponadto, 99,7 proc. z nasz kupuje wędliny. W ocenie eksperta, segment neutralny wydaje się być najistotniejszy dla kategorii wędlin. Jednocześnie na znaczeniu rośnie segment fit.

– Polacy chętnie kupują mięso i wędliny i są skłonni do kupowania droższych produktów. Przewidywać należy rozwój segmentów takich jak przekąski, dania gotowe czy półprodukty pozwalające na szybkie i wygodne przygotowanie posiłku – prognozuje Grzegorz Mech.

Dodaje też, że konsumpcji sprzyja dobra sytuacja gospodarcza. Spada bezrobocie, rośnie PKB. W 2018 roku wartość koszyka FMCG wzrosła o 2,6 proc.

Wskaźnik nastrojów konsumenckich w Polsce jest na wyższym poziomie od wprowadzenia programu 500+ w kwietniu 2016 roku, wciąż jednak znajduje się poniżej średniej dla UE do lutego 2018 roku.

Według co czwartego z nas jedzenie mięsa jest niezdrowe, jednak wegan i wegetarian jest w Polsce tylko 3 proc.

Kongres Mięsny to spotkanie poświęcone branży mięsnej, łączące ze sobą kluczowych graczy wpływających na rozwój rynku: producentów, przetwórców, dystrybutorów i eksporterów mięsa i wędlin. Biorą w nim udział również menedżerowie zarządzający i kupcy decydujący o zakupach do sieci handlowych. Wśród uczestników kongresu znaleźli także dostawcy usług i rozwiązań dla producentów mięsa i wędlin oraz dla handlu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony