REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(Ministerstwo Finansów - Krajowa Administracja Skarbowa)

Przemyt ponad 9 mln szt. papierosów wykryła pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP). Nielegalny towar był ukryty za kartonami z walizkami podróżnymi. 

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Podejrzany ładunek przypłynął do portu w Gdańsku z Chin, miał trafić do firmy z Polski. W kontenerze znajdowało się 939 kartonów papierosów i 48 kartonów z walizkami. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanego towaru to ponad 6 mln zł. Skarb Państwa mógł stracić na przechwyconej kontrabandzie ponad 10 mln zł. Dalsze czynności prowadzi Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni wspólnie z Prokuraturą Rejonową Gdańsk-Śródmieście.

Dzięki wspólnej akcji lubuskiej KAS I Straży granicznej udało się również wykryć 6 ton nielegalnego suszu tytoniowego. 25 maja 2020 r. KAS i SG skontrolowały tira na jednym zielonogórskich parkingów. W skontrolowanym pojeździe znajdowało się 19 palet z suszem tytoniowym o wadze blisko 6 ton.

Tytoń przyjechał do Polski z Belgii i miał rzekomo trafić na Litwę. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że towar miał trafić na polski rynek. Kierowca za brak zgłoszenia transportu w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) został ukarany mandatem w wysokości 7,5 tys. zł. Za uchylanie się od płacenia podatku akcyzowego, który w tym przypadku wyniósłby 3 mln zł, grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 2 lat lub obie te kary łącznie. Postępowanie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony