REKLAMAVOG - baner główny 2018
Gilles Ballot, dyrektor Działu Hipermarketów Carrefour Polska

Gilles Ballot, dyrektor Działu Hipermarketów Carrefour Polska (materiały własne)

Kiedy podejmowaliśmy decyzję o otwarciu hipermarketu na Białołęce, mieliśmy świadomość, że to szybko rozwijająca się dzielnica. Uważam, że w przyszłości istnieje potencjał rozwoju na południu i południowym wschodzie Warszawy, bo tam nie jesteśmy jeszcze w wystarczającym stopniu dostępni dla klientów – mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Gilles Ballot, dyrektor Działu Hipermarketów Carrefour Polska.

REKLAMAPszczółka - Belka w artykułach - Fantazje (09-12.12.2018)

Carrefour uruchomił kilka tygodni temu swój ósmy hipermarket w Warszawie. Jest jeszcze miejsce na kolejne?

Warszawę można porównać ze stolicą Rumunii, Bukaresztem, który jest bardzo podobny, m.in. pod względem liczby mieszkańców. Tam mamy już 12 hipermarketów. W Warszawie jest jeszcze naprawdę dużo miejsca na kolejne sklepy w tym formacie.

Doskonałym przykładem jest dzielnica Praga-Południe z ogromną liczbą mieszkańców, ale za to ze znacznie mniejszą konkurencją. Tam klienci nie mają dostępu do wszystkich sieci handlowych i brakuje hipermarketów, w których mogliby zrobić kompleksowe zakupy.

Przykładem takiej inwestycji jest nasz hipermarket, który powstanie w centrum handlowym Promenada. Właściciel obiektu, czyli firma Atrium ma ambitne plany rozwoju projektu i pomysł, jak jeszcze bardziej unowocześnić tę galerię. Myślę, że dla nas to będzie idealne miejsce na mały hipermarket.

Otwarty niedawno hipermarket w Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce wskazuje, że ta dzielnica także pozostaje w kręgu zainteresowania Carrefoura.

Kiedy podejmowaliśmy decyzję o otwarciu hipermarketu na Białołęce, mieliśmy świadomość, że to szybko rozwijająca się dzielnica. Uważam, że w przyszłości istnieje potencjał rozwoju na południu i południowym wschodzie Warszawy, bo tam nie jesteśmy jeszcze w wystarczającym stopniu dostępni dla klientów.

A Wilanów?

Jesteśmy bardzo zainteresowani tą dzielnicą. Mam nadzieję, że znajdziemy tam dla siebie atrakcyjną lokalizację. Trudno jednak mówić o konkretnych terminach.

Otwieracie ostatnio sklepy w lokalizacjach po Almie, gdzie jeszcze zastąpicie innych operatorów w najbliższych miesiącach?

Ostatni hipermarket, który otworzyliśmy w Piotrkowie Trybunalskim, znajduje się w lokalizacji supermarketu Tesco. W wielu obiektach kończą się umowy najmu, a my się uważnie im przyglądamy. Być może pojawimy się także w innych lokalizacjach. To jednak nie zależy tylko od nas, ale także od właścicieli galerii, z którymi będziemy negocjować warunki najmu.

Hipermarkety Carrefoura w Polsce notują pozytywne wyniki. Udało się panu ożywić ten format sklepów?

Naszą przewagą nad konkurencją w wielkich formatach jest to, że od trzech lat wykazywaliśmy się większą aktywnością handlową, koncentrowaliśmy się bardzo mocno na koncepcie sklepu. Teraz widzimy efekty tej ciężkiej pracy.

Poza tym jesteśmy bardziej konkurencyjni cenowo niż większość sieci. Staramy się ten stan utrzymywać każdego dnia. Poza tym wdrożyliśmy około 10 nowych konceptów handlowych, niektóre z nich sprawdziły się doskonale. Klienci je zaakceptowali, co pokazują wzrosty sprzedaży w sklepach, w których zostały wprowadzone. To daje nam przewagę.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony