REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

(fot. Louis Reed, Unsplash)

W tym roku przebadanych zostanie ok. 80 tys. próbek żywności. Jak zapowiada Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), w planach są m.in. dodatkowe badania kasz, płatków i mąki, związane z doniesieniami o obecności glifosatu w produktach zbożowych - podaje serwis biznes.interia.pl.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

W 2020 r. utrzyma się zwiększona liczba pobieranych próbek jaj do badań w kierunku Salmonelli. Jan Bondar zdradza, że zaplanowane zostały dodatkowe badania produktów gotowych do spożycia, w tym mrożonek, które mogą być potencjalnie spożywane na surowo i zbadanie ich w kierunku Listeria monocytogenes.

W Interii czytamy, że plan GIS zakłada pobieranie próbek jak najbliżej producenta i importera, aby w przypadku stwierdzenia przekroczeń, móc reagować jeszcze przed końcem terminu ważności produktów.

Czytaj więcej na biznes.interia.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony