REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Market sieci Dino w Dłutowie, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Market sieci Dino w Dłutowie, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

Awaria drukarek Novitus spowodowała spory chaos w wielu sieciach handlowych w całym kraju, m.in w sieci Dino. Firma od razu zaczęła naprawiać wadliwe urządzenia, jednak zaczęły pojawiać się pytania czy jest to możliwe bez naruszania homologacji. Sprawie przygląda się już Główny Urząd Miar.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

­- W związku z wieloma doniesieniami prasowymi w sprawie problemu kas rejestrujących spółki COMP, informujemy, że Główny Urząd Miar podjął działania w celu poznania i zrozumienia istoty problemu i jego przyczyn technicznych. Dopiero ich poznanie umożliwi określenie, czy podejmowane działania serwisowe wpływają na konstrukcję kasy objęte decyzją Prezesa GUM oraz czy mogą powodować konieczność zmian np. w programie pracy kasy – a co za tym idzie -  ponownej jej certyfikacji - informuje Zbigniew Ramotowski, dyrektor Biura Strategii GUM w oświadczeniu na stronie internetowej urzędu.

Urzędnik podkreśla, że obecnie trwa proces zbierania informacji na temat przyczyn i przebiegu awarii. Dopiero wtedy będzie można podjąć decyzję w kwestii ewentualnej kolejnej certyfikacji urządzeń.

- Spodziewamy się, że po zebraniu niezbędnych informacji będzie możliwe udzielenie szerszej odpowiedzi, w tym w szczególności czy proces naprawy wadliwych kas przez producenta jest możliwy bez naruszenia homologacji, oraz możliwości wyeliminowania ryzyka powtórzenia się tego typu incydentów ­- zaznacza Ramotowski.

Urząd podkreśla jednocześnie, że określenie sposobu postępowania z kasami rejestrującymi, które uległy awarii należy w pierwszej kolejności do producenta urządzeń lub firmy, która wprowadziła je do obrotu i to z nimi należy kontaktować się w pierwszej kolejności.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~AW 1 6 miesięcy temu

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony