REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (marzec 2019)
alkohole

alkohole (fot. fot. materiały własne)

W życie weszła już ustawa, która daje samorządom możliwość wprowadzenia godzinowego zakazu sprzedaży alkoholu. Część z nich już mówi, że zamierza skorzystać z nowych przepisów.

REKLAMAATLANTA - Bakal vintage - Belka w artykułach (marzec 2019)

O sprawie pisze dzisiejsza „Rzeczpospolita”. Pierwsze sygnały o tym, że samorządy chcą walczyć ze sklepami nocnym spływają już do Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. - W poniedziałek rozmawiałem o tym z prezydent Ostrowa Wielkopolskiego , która jest zdecydowanie za - powiedział gazecie Krzysztof Brzózka z PARPA.

Ustawa pozwala samorządom na wprowadzenie zakazu handlu alkoholem od godz. 22 do 6 rano. Dotyczy to wszystkich punktów handlowych, wyłączona z tego jest gastronomia, jeśli trunek jest spożywany na miejscu. Ustawa wprowadza też ogólny zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych, choć można wprowadzić wyjątki.

Rozwiązania już skrytykowała branża alkoholowa, a także Polska Izba Handlu, która twierdzi, że nowe prawo uderzy przede wszystkim w małych sklepikarzy.

Więcej w „Rzeczpospolitej”.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony