REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

(fot. materiały prasowe)

Grupa Gobarto poinformowała o zmianie strategii rozwoju na lata 2019-2024. Firma chce się skoncentrować na segmencie zwierzęcym i produkcyjnym, a ograniczyć aktywność przetwórczą. W związku z tym poinformowała już o rozpoczęciu rozmów ze swoim strategicznym akcjonariuszem, czyli Cedrobem, o możliwości zbycia posiadanych akcji Zakładów Mięsnych Silesia.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

- Zmieniona strategia, zakładając umocnienie się emitenta na pozycji jednego z czołowych producentów mięsa czerwonego w Polsce, przewiduje skoncentrowanie działalności grupy kapitałowej emitenta na segmencie zwierzęcym i produkcyjnym, przy znaczącym ograniczeniu aktywności w segmencie przetwórczym i kontynuowaniu jej w segmencie dystrybucyjnym i na pozostałych obszarach - napisano w komunikacie giełdowym.

I dodano: - W nawiązaniu do powyżej wskazanej zmiany strategii emitent informuje o podjęciu czynności prowadzących do zbycia przez emitenta należących do niego akcji w Zakładach Mięsnych Silesia S.A. z siedzibą w Katowicach, w tym w szczególności o rozpoczęciu rozmów z Cedrob S.A. z siedzibą w Ujazdówku, jako potencjalnym nabywcą przedmiotowych akcji.

Przypomnijmy, że w 2017 r. Gobarto podpisało z Cedrobem umowę rozporządzającą dotyczącą zakupu 100 proc. akcji Zakładów Mięsnych Silesia. Jak informowano na etapie umowy warunkowej, wartość transakcji to 78 mln zł. W ramach tejże transakcji, Gobarto do końca czerwca 2020 r. ma jeszcze do zapłacenia Cedrobowi 48 mln zł.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony