REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.

(fot. Łukasz Rawa, wiadomoscihandlowe.pl)

Nowe obostrzenia dotyczące funkcjonowania sklepów w trakcie epidemii wywołały zamieszanie wśród części seniorów. Rząd wprowadził przepis, że od 10 do 12 zakupy mogą robić wyłącznie oni. Jednak niektórzy zinterpretowali to w ten sposób, że mogą robić zakupy tylko w tych godzinach i ustawili się w kolejkach przed sklepami – informuje gazeta.pl.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Ustawodawca chciał, aby w godzinach od 10 do 12 w sklepach robili zakupy tylko osoby starsze i nikt inny. Jak donosi gazeta.pl, okazuje się, że niektórzy seniorzy zinterpretowali ten przepis zupełnie inaczej. Pomyśleli, że mogą robić zakupy wyłącznie w tych godzinach, a wcześniej i później drzwi sklepów będą dla nich zamknięte. W związku z tym pod sklepami w wielu miastach ustawiły się dziś kolejki starszych osób.

Ministerstwo Zdrowia przypomina: w godzinach od 10 do 12 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia. Chodzi o to, aby jako osoby będące w grupie najwyższego ryzyka miały one jak najmniej bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi. Jeśli jednak chcą, mogą robić zakupy także w innych porach. Te dwie godziny dziennie są specjalnym czasem do realizacji ich potrzeb – czytamy w serwisie gazeta.pl.

Więcej na gazeta.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 25

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  PRZYDATNY
 • 9
  OBOJĘTNY
 • 6
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (10)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Buuu 10 miesiąc temu

  Seniorzy mają wyznaczone godziny ok to dlaczego nikt ich nie wyzuca ze sklepu w godzinach kiedy nie sa dla nich przeznaczone ?? Dlaczego oni kar nie płacą łażą od rana do wieczora i nic sobie z tego nie robią Żenada i tyle

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr123123 9 miesiąc temu

  Po jaką cholerę dotyczy to wszystkich sklepów? Ja rozumiem spożywcze, apteki, poczty itp. ale właśnie wywalili mnie spod sklepu z grami planszowymi i akcesoriami modelarskimi. Może nie zauważyłem tego tłumu staruszków kupujących pędzle i farby, i rzeczywiście ma to sens. Ale uważam, że ten przepis, jak prawie każdy w wykonaniu naszego "rządu", jest konkretnie niedorobiony.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pracownik sklepu 8 miesiąc temu

  Odpowiem Ci "gosciu" Pomyśleli i to dobrze w najlepszych godzinach do handlu mandaty za nieprzestrzeganie przepisów sypią sie jeden za drugim po złości, policja w cywilu tylko wyczekuje jak i gdzie wlepić bardzo duzy mandat. przykład z wczoraj osoba ponizej 65 roku weszła do polskiej sieci spożywczej przed godz 10 lecz przy kasie byla po 10. Kierownik sklepu 2000zł, kupująca 500zł. Tak sie łata dziury przez nieskazitelny rząd....

  oceń komentarz
 • ~Gość 7 miesiąc temuocena: 100% 

  Czy ktoś wogle pomyślał co zrobil wprowadzając godziny dla seniorów.!!! Poczty i banki i inne urzędu y czynne są od 8 bądź 8:30 do godziny 14 od 10.00 do 12 godziny dla seniorów a od godziny 7 rano seniorzy koczuja w kolejce tak około 30 seniorek a za nimi w kilkunastu metrowej kolejce na deszczu matki z dzieckiem które tak naprawdę nie są pewne czy wejdą bo za półtorej godziny zostaną wyproszone. A od godziny 10 do 12 pustki bo seniorzy już z rana załatwił co trzeba. W okienku pracuje jedna osoba i wszystko idzie jak krew z nosa. Więc może starsze osoby mogły by mieć trochę wyrozumiałośći i dać szansę innym ludziom dlaczego nie przychodzą o 10! Dlaczego w tych godzinach nie przychodzą co to wogle jest.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PLAST 6 miesiąc temuocena: 100% 

  normalnie przed epidemią w biedronce dzienna liczba klientów waha się mniej więcej pomiędzy 1500-2500 klientów. W obecnym momencie to jest katastrofa dla sklepów i ludzi. Gdy ktoś wstaje na przykład o 9 nie ma szans na wejście do sklepu i kupienie świeżych produktów bo od 10 do 12 są godziny dla seniorów ergo nie można zjeść śniadania z świeżych produktów. Gratuluje wszystkim z rządu którzy głosowali za ustawą. TO JEST JAWNA DYSKRYMINACJA.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 5 miesiąc temuocena: 100% 

  Jest niby zakaz gromadzenia się, dzieciom zamknięto parki, place zabaw a co z ogródkami działkowym, emeryci mają niby specjalne godziny w sklepach a potem siedzą w domu? Akurt jadą czasami przez pół miasta autobusem na ogródek i prowadzą bujne życie towarzyskie. Na ogródkach działkowych pełno ludzi i gdzie ta izolacja cha cha

  oceń komentarz
 • ~Aaaa 4 miesiąc temuocena: 25% 

  Godziny dla seniorów, nie sprawdzają się, pomijam już że mam astmę, spirometri od lat nie mam w normie i mam duszności bez koronowirusa ale dla naszego rządu nie jestem w grupie ryzyka? Teraz zmieniono mi godziny pracy na 12-20 z powodu tej pandemii ( pracuje zdalnie) i zmiany godzin pracy mojej firmy, do świąt nie kupię białej kiełbasy ponieważ rzeźnik na osiedlu jest czynny 10-17, a kogo mam wysłać, mąż pracuje 7-17, może dziecko poniżej 13 lat które nie może wyjść samo z domu? Mam jeździć po mieście i dodatkowo się narażać, szukając rzeźnik otwartego od 9-tej?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 3 2 miesiące temuocena: 60% 

  Jak ktoś ma sklep z pamiątkami i trafia się jedyny klient w ciągu dnia o godz. 11 ( takie są realia) , to nie może go wpuścić , chociaż sklep jest pusty. Klient nie poczeka do 12 , w kasie 0. Świetnie pomyślane, tylko pogratulować. A gdyby desperat chciał zarobić chociaż te 25 zl to dostanie mandat 200 zł.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iwa2 2 2 miesiące temuocena: 89% 

  My wpuszczamy seniorów cały dzień jednach w tych godzinach tylko ich. Rodzi to jednak spory problem: przed sklepem kolejka seniorów, w środku przepisowe 12 i ta kolejka bardzo długo czeka, bo ci strarsi ludzie robią sobie godzinne spacery po sklepie. Niestety tak to wygląda. I dodatkowo z reguły chodzą parami: mąż i żona-zamiast 12 koszyków zakupowych na sklepie jest 6. A kolejka czeka....

  oceń komentarz
 • ~toja 1 2 miesiące temuocena: 0% 

  naga prawda i nie mam zamiaru mówić o kolejkach, ale i rzeczywiście o interpretacji przez pracowników sklepów, którzy jednoznacznie wskazują przed godziną dziesiątą, jak po godzinie dwunastej drzwi tym niechcianym 65plus i nic dodać, nic ująć

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony