REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (31.10 - 24.11.2019)
Strona 2 z 2
REKLAMAPurella - SuperHerbs - Belka w artykułach (15-30.11.2019)

 

 

Cashback – jak to działa?

Cashback to usługa bankowa, która umożliwia klientom wypłatę niewielkich sum pieniędzy w sklepie przy okazji codziennych zakupów. Klient powinien podać sprzedawcy kwotę wypłaty (może przekraczać wysokość zakupów, ale limit to 300 zł) i potwierdzić transakcję kodem PIN lub podpisem. Warunkiem wypłaty gotówki jest dostępność środków na koncie klienta. Według Narodowego Banku Polskiego obecnie usługę akceptuje około 85 000 punktów handlowo-usługowych.

 

 

 

 

Pięćsetka w przyszłym roku

Na przełomie stycznia i lutego br. do obiegu trafił banknot 200 zł z nowymi zabezpieczeniami. Jako najwyższy nominał dwusetka została wyposażona w najbardziej zaawansowane technologicznie zabezpieczenia, m.in. w nitkę okienkową z tzw. efektem zmienności optycznej (szybko zmienia kolor ze złotego na zielony). Projekt graficzny banknotu został zachowany, ale z uwagi na rodzaj użytych zabezpieczeń różnice między nową a starą wersją widać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim banknot w nowej wersji jest jaśniejszy niż w starej. Teraz Narodowy Bank Polski prowadzi prace nad banknotem 500 zł. Nominał trafi do obrotu najwcześniej w 2017 roku. Na nowym banknocie znajdzie się wizerunek króla Jana III Sobieskiego, jednak ani projekt graficzny, ani zabezpieczenia pięćsetki nie są jeszcze znane.

 

 

 

 

Innowacyjny system zarządzania gotówką w handlu

Firma Konsmetal stworzyła urządzenia do optymalizacji zarządzania środkami pieniężnymi. System zarządzania gotówką służy nie tylko do zarządzania środkami pieniężnymi, ale też do obsługi wszystkich operacji gotówkowych, zarówno przy stanowisku kasjerskim, jak i na zapleczu sklepu.

Poza urządzeniami do wpłacania i wypłacania gotówki system obejmuje także aplikację Retail Cash Manager do bieżącej kontroli procesu obrotu gotówki i zdalnego zarządzania urządzeniami w systemie. Jak wyjaśnia Wojciech Tyburski, dyrektor handlowy w Konsmetalu, rozwiązanie usprawnia obieg gotówki w sieciach handlowych, zapewniając stały dostęp do informacji i pozytywnie wpływając na poprawę płynności finansowej, ponieważ pozwala na księgowanie utargu w czasie rzeczywistym. Plusem jest też możliwość zredukowania kosztów osobowych poprzez automatyzację procesu rozliczeń kasjerów. Urządzenia spotkały się z dużym zainteresowaniem na Międzynarodowych Targach Technologii w Handlu EuroCIS w Düsseldorfie.

 

 

 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony