REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
 

15 lutego 2020, 11:54

(fot. Pixabay)

Deutsche Bank, znany z twierdzeń o zastąpieniu gotówki przez kryptowaluty wskazuje, że gotówka jednak pozostanie w obiegu w najbliższej przyszłości – podał Tygodnik Gospodarczy Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Doniesienia o śmierci gotówki pojawiły się wraz z końcem lat 60. XX w. Instytut informuje jednak, że dane z raportu Deutsche Bank "The Future of Payments" wskazują jednoznacznie jedynie na malejące znaczenie gotówki, a nie na jej bliski koniec.

Według ankiety największego niemieckiego banku, dwie trzecie ankietowanych rozważa podniesienie ilości aktywów trzymanych w gotówce m.in. ze względu na wojnę handlową USA z Chinami, konflikty na Bliskim Wschodzie i pokłosie brexitu.

W Tygodniku Gospodarczym Polskiego Instytutu Ekonomicznego podano również, że profesjonalni inwestorzy trzymają coraz większą część swojego płynnego majątku w gotówce.

Według Polskiego Instytutu Ekonomicznego, mimo że fizyczne pieniądze nie znikną, to liczba transakcji dokonywanych za ich pośrednictwem będzie maleć w ogólnej liczbie płatności, na rzecz płatności mobilnych. Ponad 60 proc. badanych uważa, że gotówka nie zniknie z obiegu (ankieta Deutsche Bank przeprowadzona w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech i Chinach). Jedynym krajem na świecie, w którym użycie gotówki drastycznie spada, jest Szwecja.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony