REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (31.10 - 17.11.2019)

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

29 sierpnia 2019, 15:17

Starbucks

Starbucks (Pixabay.com)

Grupa AmRest podsumowała w czwartek wyniki po pierwszym półroczu.  Przedstawiciele spółki są przekonani, że uda im się zrealizować całoroczne cele dotyczące liczby otwarć restauracji, tempa wzrostu przychodów i wysokości marży EBITDA.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

- Z optymizmem patrzymy na cały rok i jesteśmy przekonani, że zrealizujemy założone wcześniej cele- potwierdził Peter Kaineder, dyrektor ds. strategii w AmRest. Jednym z nich był wzrost przychodów na poziomie 25-30 proc. rdr. W ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku przychody grupy AmRest wzrosły o 30,4 proc. rdr - do 927,7 mln euro. Marża EBITDA (bez MSSF16) spadła o 0,2 p.p. do 10,2 proc.

Również cel dotyczący nowych lokali zostaje podtrzymany. Oznacza to, że spółka zamierza zakończyć 2019 rok z 300 nowymi lokalami brutto. W ciągu pierwszych 6 miesięcy otwarte zostały 84 lokale.

Władze spółki potwierdziły, że są bardzo zadowolone z pierwszych dwóch miesięcy drugiego półrocza i z optymizmem patrzą w przyszłość. AmRest będzie się teraz skupiał na integracji przejętych podmiotów, ale nadal będzie szukać możliwości akwizycji.

Niemiecki Starbucks ma za sobą dwa najlepsze kwartały od kiedy AmRest przejął go w 2016  roku. Integracja Sushi Shop przebiega zgodnie z planem.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sz 1 2 miesiące temu

  Tylko niech lepszą kawę zaczną przygotowywać, bo jest tak podła, że przestałem odwiedzać przybytek z powyższym logiem...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony