REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

Grupa Makarony Polskie chce rozwijać działalność spółki handlowej MP Trade, które rozwija handel na własny rachunek towarami obcymi polskich i zagranicznych producentów. W 2018 roku działalność spółki koncentrowała się na pośrednictwie sprzedaży produktów marki Tenczynek oraz sprzedaży produktów pod marką własną Novelle.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

(Makarony Polskie)

W trakcie roku obrotowego 2018 kontynuowana była reorganizacja działalności spółki zależnej MP Trade Sp. z o.o., rozpoczęta w II półroczu 2017 roku. Spółka MP Trade Sp. z o.o. działała w tym okresie głównie jako pośrednik sprzedaży produktów marki Tenczynek oraz sprzedawała pod marką własną Novelle produkty kupowane od zewnętrznych dostawców. Przyjęty model biznesowy jest obecnie często spotykany na rynku. W tym modelu główną wartością kreującą wartość firmy jest wzrost wartości marki, a produkcja jest kontraktowana na zewnątrz.

Możliwości wzrostu skali działalności i poprawy wyników finansowych spółki MP Trade w oparciu o posiadany obecnie portfel produktów są jednak ograniczone. Spółka rozpoczęła realizację budowy wartości marki Novelle poprzez rozszerzenie portfolio produktowego oraz intensyfikację działań marketingowych. Nowe produkty będą sukcesywnie wprowadzane do portfolio marki Novelle.

W kolejnych okresach MP Trade będzie koncentrować się na dalszym rozwoju i właściwym pozycjonowaniu marki Novelle. Planowana jest rozbudowa oferty Novelle o nowe linie produktowe oparte na białkach roślinnych i przetworach uchodzących za produkty delikatesowe, jak np. linia past daktylowych, czy linia past warzywnych. Prace nad rozwojem nowych produktów prowadzone będą w ścisłej współpracy z zespołem marketingu Makarony Polskie SA oraz zespołami New Product Development (NPD) funkcjonującymi w Grupie Makarony Polskie. 

Możliwości wzrostu spółki MP Trade są zależne z jednej strony od sytuacji rynkowej, a z drugiej od wprowadzania nowych innowacyjnych produktów z obszaru wegańskiego i wegetariańskiego. Rynek produktów opartych o surowce bazujące na białkach pochodzenia roślinnego i produktach delikatesowych takich jak linia past daktylowych, past warzywnych ma tendencje wzrostowe na całym świecie.

Biorąc pod uwagę plany rozwojowe spółki MP Trade, spółka Makarony Polskie SA podjęła w trakcie roku obrotowego 2018, decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki MP Trade. Kapitał podniesiony został o kwotę 1,0 mln zł, tj. z kwoty 0,5 mln zł do kwoty 1,5 mln zł poprzez utworzenie nowych 10 000 udziałów o wartości nominalnej 100,00 zł o łącznej wartości 1,0 mln zł. Nowoutworzone udziały zostały w całości objęte przez dotychczasowego jedynego wspólnika spółki - firmę Makarony Polskie SA i zostały w całości pokryte wkładem pieniężnym. Rejestracja zmian kapitału zakładowego została dokonana przez sąd KRS w dniu 28 sierpnia 2018 roku

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony