REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Zenon Daniłowski, prezes Grupy Makarony Polskie

Zenon Daniłowski, prezes Grupy Makarony Polskie (materiały prasowe)

Strona 2 z 2
REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Grupa Makarony Polskie składa się z trzech spółek: Makarony Polskie SA, Stoczek Natura oraz MP Trade Sp. z o.o.

Makarony Polskie SA jest producentem szerokiej gamy makaronów, wytwarzanych w technologii tłoczonej i walcowanej. Spółka oferuje makarony w wielu różnorodnych formach, wytwarzane na bazie mąki durum i mąki z pszenicy zwyczajnej. W swoim portfolio spółka posiada również produkty odpowiadające na trendy żywności prozdrowotnej np. makarony z mąk rzadziej stosowanych np. orkisz, gryka, żyto oraz produkty BIO. Ofertę produktów urozmaicają makarony smakowe (np. ze szpinakiem i czosnkiem, papryką chili, lubczykiem, pietruszką i koperkiem), duże formy makaronu przeznaczone do nadziewania oraz makarony warzywne produkowane z roślin strączkowych takich jak: ciecierzyca, czerwona soczewica i zielony groszek. Podstawowe oferowane marki makaronów to Makarony Polskie, Sorenti i Abak (bibrand z Makarony Polskie).

Stoczek Natura Sp. z o.o. jest producentem przetworów mięsnowarzywnych (dania gotowe, pasztety, smalce konserwy), przetworów warzywnych (sałatki, marynaty, farsze piekarnicze), przetworów owocowych (dżemy, syropy, powidła, nadzienia cukiernicze) oferowanych pod markami Stoczek, Tenczynek i Męska Rzecz, a także suszu owocowo-warzywnego oferowanego pod marką DeliSusz.

MP Trade Sp. z o.o. rozwija handel na własny rachunek towarami obcymi polskich i zagranicznych producentów. W 2018 roku działalność spółki koncentrowała się na pośrednictwie sprzedaży produktów marki Tenczynek oraz sprzedaży pod marką własną Novelle produktów kupowanych od zewnętrznych dostawców. Przyjęty model biznesowy Spółki jest obecnie często spotykany na rynku. W tym modelu główną wartością kreującą wartość Spółki jest wzrost wartości marki, a produkcja jest kontraktowana na zewnątrz.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony