REKLAMAHELIO - Baner Główny - Popcorn (18-24.02.2019)
Hala Makro Cash&Carry przy Al. Jerozolimskich w Warszawie

Hala Makro Cash&Carry przy Al. Jerozolimskich w Warszawie (fot. fot. PJ)

W I kwartale roku obrachunkowego 2017/2018 Metro zanotowała niewielki wzrost przychodów względem podobnego okresu roku ubiegłego. Jednocześnie firma wygenerowała bardzo duży zysk dla swoich akcjonariuszy.

REKLAMAPerły Rynku FMCG 2019 - Belka w artykułach

Sprzedaż w kategorii Like-for-like wzrosła o 0,8 proc. do poziomu 10,1 mld euro. Jak podało Metro, wynik EBITDA bez przychodów ze sprzedaży nieruchomości komercyjnych wyniósł 608 mln euro, w porównaniu do 565 mln euro w roku obrachunkowym 2016/2017.

Według przedstawicieli Metro, powyższe wyniki są korzystne ze względu na trudną sytuację rynkową. Łączne zyski osiągnęły poziom porównywalny do roku ubiegłego, ale tylko dlatego, że nie sprzedano żadnej nieruchomości komercyjnej. 

Dobre wieści płyną z dwóch biznesów prowadzonych przez Metro. Jedno to wyniki firmy Metro Wholesales - wzrost sprzedaży o 28 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Drugi z kolei to wyniki sieci Real w internecie, które urosły o 45 proc. Pod koniec I kwartału roku obrachunkowego ich udział w ogólnej sprzedaży sieci Real wzrosły do 2 proc.

- W I kwartale 2017/2018 odnotowaliśmy pozytywną zmianę w sprzedaży i wyniku EBITDA, pomimo mniejszej liczby dni sprzedażowych. Ponadto, zyski Metro Wholesale`s ucierpiały ze względu na spadek sprzedaży w Rosji oraz negatywny wpływ zmian kursów walut - mówi Olaf Koch, Chairman of the Management Board w Metro AG.

Jak zapewnił Koch, w ciągu ostatnich 3 miesięcy udało się spełnić cel, co pozwoli na podtrzymanie prognoz na cały rok 2017/2018.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony