REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)

Po czterech kwartałach 2017 roku Grupa Rovita zrealizowała sprzedaż na poziomie blisko 265 mln zł, to prawie o 32 mln zł mniej niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

(Rovita)

W samym IV kw. 2017 r. Rovita zanotowała obrót w wysokości 54 mln zł, tj. o 1 mln zł więcej niż w IV kw. roku 2016. Niższy poziom obrotów w czterech kwartałach związany jest z mniejszą wartością sprzedaży wynikającą z działalności eksportowej.

Narastająco za cały rok Grupa Rovita wygenerowała zysk na każdym poziomie działalności. Na poziomie wyniku brutto, za cztery kwartały 2017 zysk ze sprzedaży wyniósł 2,6 mln zł, a na poziomie wyniku brutto ponad 1,6 mln zł.

Struktura majątku i jego źródeł finansowania nie uległa zasadniczym zmianom. Dominującymi składnikami majątkowymi spółki pozostają aktywa obrotowe, stanowiące ponad 90 proc. majątku. Zapasy stanowią nieco ponad 40 proc. majątku obrotowego, a należności krótkoterminowe blisko 55 proc. całości aktywów obrotowych.

Majątek spółki Rovita w całości finansowany jest zobowiązaniami krótkoterminowymi, wśród których ponad połowę stanowią zobowiązania wobec dostawców, wartość pożyczek od podmiotów powiązanych stanowi 35 proc. ogółu pasywów, a 13 proc. stanowią kredyty bankowe.

Jak podkreślają przedstawicele władz firmy Rovita “pomimo trudnego otoczenia makroekonomicznego firma Rovita udaje się realizować strategię średnioterminową umocnienia pozycji rynkowej przy jednoczesnym minimalizowaniu zagrożeń operacyjnych i finansowych.”

Rovita to spółka dystrybucyjna, działająca na rynku FMCG od 1991 r. W ofercie firmy jest 6500 produktów od ponad 90 producentów z Polski i zagranicy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony