REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020
.

. (fot. fot. Pixabay CC0)

Właściciel sieci Lidl i Kaufland chce zbudować własną chmurę obliczeniową – niezależną i zgodną z europejskimi standardami bezpieczeństwa – informuje Handelsblatt.

REKLAMA

Grupa Schwarz planuje współpracę z firmami Würth i EnBW. Wspólnie chcą już przed końcem 2020 r. zbudować własną infrastrukturę chmurową. Ma ona być niezależna i spełniać europejskie standardy bezpieczeństwa. Początkowo chmura obliczeniowa wykorzystywana będzie wyłącznie do celów wewnętrznych, ale jeśli będzie popyt, firma chce świadczyć usługi innym firmom – informuje Handelsblatt.

Rynek chmurowy jest obecnie zdominowany przez amerykańskie korporacje, takie jak Amazon, Microsoft i Google, czy chiński gigant internetowy Alibaba. Rząd federalny przedstawił niedawno plany, zgodnie z którymi niemieccy i europejscy dostawcy IT powinni połączyć siły, tworząc sieć, w której firmy mogą bezpiecznie i niezależnie przechowywać i przetwarzać swoje dane. Projekt o nazwie Gaia-X powinien w intencji niemieckiego rządu utorować drogę do cyfrowych modeli biznesowych wśród innych europejskich firm.

Rzecznik Grupy Schwarz powiedział, że projekt jego firmy nie jest bezpośrednio związany z Gaia-X, ale może w przyszłości stać się częścią europejskiej sieci.

Źródło: handelsblatt.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony