REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

10 grudnia 2019, 09:43

(Fot.Pixabay)

Śląski Urząd Celno-Skarbowy (ŚUCS) uznał, że w rozliczeniach podatkowych od osób prawnych za 2012 rok Grupa Żywiec niewłaściwie ujęła przychody i koszty związane z rozliczeniem opłat licencyjnych z Brandhouse Żywiec, a także koszty uzyskania przychodów związane z odpisami amortyzacyjnymi od znaków towarowych.

REKLAMA

Grupa Żywiec poinformowała, że w oparciu o przedstawione wyliczenia ŚUCS, wysokość dodatkowego zobowiązania podatkowego z tytułu wskazanych nieprawidłowości wynosi około 52 mln zł z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych, oraz około 33 mln zł z tytułu odsetek.

Spółka nie zgadza się z ustaleniami zawartymi w Wyniku Kontroli. 

Spółka podała, że nie zgadza się z ustaleniami zawartymi w Wyniku Kontroli, dlatego nie zamierza skorzystać z prawa do złożenia korekty deklaracji podatkowych zgodnie z treścią ustaleń wyniku kontroli i na dalszym etapie kwestionować ustalenia kontroli celno-skarbowej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony