REKLAMAMLEKOVITA - DarPro 2020 - Baner Główny (kwiecień 2020)

(materiały prasowe)

14 lutego br. Grupa Żywiec otrzymała ostateczną decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach w sprawie  określenia dodatkowego zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2013. Urząd Skarbowy w Katowicach podtrzymał decyzję poprzednich instancji i nakazał spółce zapłatę ok. 70 mln zł zaległego podatku wraz z odsetkami.

REKLAMA

Decyzja Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach z 31 stycznia br. jest następstwem odwołania złożonego przez Grupę Żywiec. Urząd utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach z dnia 30 listopada 2018 r., zgodnie z którą browar zobowiązano jest do zapłaty 47,14 mln zł z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za 2013 rok wraz z odsetkami wynoszącymi w przybliżeniu  kwotę  22,53 mln zł  zł,  z  tytułu  niewłaściwego  ujęcia przychodów  i  kosztów związanych  z  rozliczeniem  opłat  licencyjnych  pomiędzy  spółką  a  Brandhouse  Żywiec Sprzedaż i Dystrybucja, oraz kosztów uzyskania przychodów związanych z odpisami amortyzacyjnymi od znaków towarowych.

Po konsultacji z doradcami podatkowymi, Grupa Żywiec podtrzymuje swoje zastrzeżenia zawarte w odwołaniu od decyzji Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, gdyż w opinii zarządu spółki wnioski zawarte w decyzji ostatecznej nie znajdują uzasadnienia na gruncie obowiązujących przepisów prawa, oraz stoją w sprzeczności z ugruntowanym orzecznictwem sądów administracyjnych w odniesieniu do spraw w analogicznym stanie faktycznym i prawnym.

Dodatkowo, Grupa Żywiec zapewnia, że jest w posiadaniu indywidualnych interpretacji prawa podatkowego wydanych w imieniu Ministra Finansów potwierdzających zasadność podjętych przez Spółkę działań. Z  powyższych  względów,  spółka  zamierza  skorzystać  z  przysługującego  jej  prawa  do złożenia skargi do właściwego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w terminie 30 dni od dnia doręczenia przedmiotowego rozstrzygnięcia.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony