REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

20 sierpnia 2019, 12:36

(Pixabay.com)

Główny Urząd Statystyczny opublikował właśnie najnowsze wyliczenia dotyczące zarobków w firmach, które zatrudniają min. 10 pracowników. Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lipcu wyniosło 5 182 zł brutto. To o 7,4 proc. więcej niż rok temu.

REKLAMA

Oczekiwania ekonomistów były nieco niższe – 7,1 proc., ale wynagrodzenia stale rosną. Bezrobocie jest dziś na najniższym poziomie, od kiedy jest w ogóle notowane, a zatrudnienie w firmach rośnie. Większość firm planuje zatrudniać nowych pracowników, ale często nie mogą one znaleźć na rynku odpowiednich specjalistów.

Przeciętna podwyżka wyniosła w ciągu roku 357 zł brutto. Rok temu średnie wynagrodzenie było na poziomie 4 825 zł brutto.

Na podstawowym stanowisku w handlu – stanowisku sprzedawcy – płace rysują się nieco gorzej. Według wyliczeń portalu wynagrodzenia.pl opartych na Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń średnie wynagrodzenie całkowite brutto w 2018 roku wynosiło 2 990 zł, w pierwszym półroczu 2019 roku – 3 247 zł.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~gija888 1 5 miesięcy temu

  Może i płace rosną, ale ceny w sklepach rosną SZYBCIEJ!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony