REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(Flickr/Marco Verch)

Sellpy to portal, który umożliwia użytkownikom odsprzedawanie używanych ubrań. H&M właśnie zainwestował w firmę 4,6 mln euro i stał się jej większościowym udziałowcem. H&M chce w ten sposób dołączyć do firm bardziej świadomych ekologicznie, które wspierają ideę gospodarki zamkniętego obiegu.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

H&M posiada 70 proc. udziałów w szwedzkim startupie Sellpy. W ciągu kolejnych lat gigant zamierza zainwestować w Sellpy jeszcze 5,5 mln euro tak, co dałoby mu 74 proc. udziałów. Założony w 2014 roku Sellpy to platforma, która umożliwia użytkownikom sprzedaż używanych ubrań. Fundusze, które zainwestował właśnie H&M będą zainwestowane w ekspansję portalu na rynek niemiecki.

Po raz pierwszy H&M zainwestował w Sellpy w 2015 roku. Od tej pory regularnie zwiększa swoje udziały w firmie. Jak zdradzają osoby odpowiedzialne w H&M za inwestycje, firma inwestuje w startup, bo wierzy w jego ideę i założycieli. Dodatkowo założenia wpisują się w politykę, którą chce prowadzić H&M dążąc do wprowadzenia gospodarki zamkniętego obiegu w całej firmie.

Michael Arnör, prezes Sellpy, uważa, że współpraca z odzieżowym gigantem pozwoli jeszcze bardziej rozpowszechnić ideę re-commerce a trend odkupowania używanych rzeczy, naprawiania i przerabiania zamiast wytwarzania nowych, będzie się umacniał.

H&M coraz częściej wprowadza do swoich kolekcji ubrania z recyklingowanych materiałów - np. starych ubrań, czy butelek PET.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony