REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)
Strona 3 z 3
REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03
Na dodatkach do pensji zależy bardziej pracownikom niższego i średniego szczebla

Na dodatkach do pensji zależy bardziej pracownikom niższego i średniego szczebla (fot. JMP, za: Youtube)

Nie zachwiać równowagi

Podobnie jak w zeszłym roku najważniejsza pozostaje opieka medyczna, ale w rozszerzonym wariancie oraz możliwość pracy elastycznej, ceniona przez przedstawicieli wszystkich pokoleń na rynku pracy. Waga, jaką pracownicy przypisują elastyczności w miejscu pracy, jest widoczna w badaniach firmy Hays od kilku lat. Pomimo iż takie możliwości deklaruje 70% firm, to – jak również wynika z badania – oferowane rozwiązania są niedopasowane do potrzeb pracowników, którzy często także nie mają wystarczającej wiedzy na temat dostępnych dla nich rozwiązań. Tymczasem praca elastyczna ma tak duże znaczenie dla pracowników, ponieważ ułatwia zachowanie równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. A ta równowaga jest zachwiana w życiu niemal 40% pracowników.

Zadowoleni profesjonaliści

Wyzwania, którym firmy będą musiały sprostać w nadchodzących miesiącach, związane są przede wszystkim z niedoborem odpowiednich kandydatów oraz ich wysokimi oczekiwaniami względem pracodawcy. Oznacza to konieczność wypracowania strategii obejmującej nie tylko atrakcyjny poziom wynagrodzeń, ale również pakiet odpowiednich świadczeń. To również czas, w którym firmy będą zmuszone zadbać o jakość komunikacji z obecnymi i przyszłymi pracownikami.

Ważnym aspektem w zakresie świadczeń dodatkowych pozostaną również trendy i moda – m.in. na zdrowe nawyki żywieniowe, aktywny styl życia, wspieranie zrównoważonego rozwoju. Zawsze należy jednak mieć na uwadze, że idealna polityka świadczeń pozapłacowych powinna wspierać wartości promowane przez organizację. – Jeśli firma kieruje się określonym zestawem wartości i w zgodzie z nimi dobiera zarówno pracowników, jak i benefity, to zwiększa szansę na stworzenie organizacji złożonej z zadowolonych profesjonalistów – dodaje Jadwiga Miśtak, ekspertka ds. HR w firmie Hays Poland.

Najważniejsze świadczenia pozapłacowe:

Rozszerzony pakiet opieki medycznej 44%*

Praca elastyczna 38%

Służbowy samochód 34%

Dodatkowe dni urlopowe 31%

Dofinansowanie dodatkowej edukacji 25%

Źródło: Raport płacowy Hays Poland 2019

*Procenty nie sumują się do 100, ponieważ respondenci mogli wskazać trzy najważniejsze świadczenia.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 13

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony