REKLAMAKORAL - SORBET - Baner Główny (22-28.05.2020)

(wiadomoscihandlowe.pl)

Taka jest najnowsza propozycja posłów PiS dla Solidarności, która przygotowała pierwotny projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Związkowcy nie chcą iść jednak na żaden kompromis, twardo domagając się całkowitego zakazu handlu w niedziele – wynika z informacji Money.pl.

REKLAMAPolska Grupa Rybna - Morex - Makrela - Belka w artykule (18-25.05.2020)

- Robimy wszystko, żeby liczba niedziel, w których będą obowiązywały ograniczenia co do handlu, była większa niż dwie - mówi "Super Expressowi" Janusz Śniadek, przewodniczący podkomisji ds. rynku pracy. - Może trzy niedziele wolne - proponuje.

Jak wyjaśnia były szef Solidarności, a obecnie poseł PiS, jego propozycja dwóch niedziel w miesiącu bez zakazu handlu to był "kompromis, żeby ruszyć z miejsca z tą ustawą". - Nic nie jest rozstrzygnięte ostatecznie - zaznacza.

Na razie PiS formalnie proponuje dwie niedziele w miesiącu bez zakazu handlu. Takie rozwiązanie zostało wpisane do projektu ustawy, który w najbliższy czwartek trafi pod obrady sejmowej Komisji Polityki Społecznej.

Próby obłaskawienia Solidarności przez Janusza Śniadka na razie nie przynoszą żadnego efektu. Jego skłonność do pójścia na daleko idący kompromis ze związkowcami w kwestii zakazu handlu w niedziele spotyka się z twardym "nie" z ich strony.

Źródło: Money.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~GOSC 1 ponad rok temu

  żadnych niedziel pracujących jak w Niemczech czy Francji .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony