REKLAMAMASPEX - Baner Główny (01-16.10.2019)
ID ZDJĘCIA: 1657

ID ZDJĘCIA: 1657 (fot. Pixabay CC0)

Choć do opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię zostało już niewiele czasu, na horyzoncie pojawia się coraz więcej problemów. Jednym z nich jest wysokość ceł na towary wwożone do tego państwa - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

REKLAMA

Tuż po Brexicie obrót towarami między Wielką Brytanią a państwami Unii Europejskiej będzie się odbywał w ramach Światowej Organizacji Handlu. Brakować będzie m.in. porozumienia o wolnym handlu. Tymczasem przedstawione przez Wielką Brytanię na forum cła WTA nie zostały zaakceptowane przez 20 państw - zgłosiły one swoje zastrzeżenia.

W praktyce oznacza to, że firmy wciąż nie wiedzą, ile wynosić będzie cło na liczne towary. Teoretycznie nawet jeśli państwa te ostatecznie nie zaakceptują propozycji Wielkiej Brytanii, to handel będzie odbywał się na warunkach przedstawionych przez wyspiarski kraj.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony