REKLAMAKORAL - SORBET - Baner Główny (22-28.05.2020)

(fot. adobe stock)

Firma Henkel wprowadza na rynek kosmetyki i środki czystości w opakowaniach z plastiku pochodzącego z recyklingu, w tym z tzw. plastiku pozyskanego społecznie. Na razie jednak tylko na niemieckim rynku.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Firma Henkel podjęła kolejne kroki w ramach współpracy z przedsiębiorstwem społecznym Plastic Bank. Dział Laundry & Home Care (środków piorących i czystości) oraz Beauty Care (kosmetyków) wprowadzi na rynek opakowania wykonane w 100 proc. z plastiku pochodzącego z recyclingu. Nawet 50 proc. ich składu będzie stanowił tzw. Social Plastic – plastik pochodzący ze społecznej zbiórki.

W 2017 roku firma Henkel zjednoczyła siły z przedsiębiorstwem społecznym Plastic Bank. Celem współpracy jest zbiórka odpadów plastikowych zanim trafią one do oceanów, zwłaszcza w miejscach, gdzie brak jest infrastruktury potrzebnej do ich utylizacji. W ramach tej inicjatywy mieszkańcy Haiti, jednego z najbardziej zanieczyszczonych regionów na świecie i zarazem najbiedniejszych, mogą wymieniać zebrane przez siebie plastikowe odpady na pieniądze, produkty lub usługi.  

Po sukcesie projektów pilotażowych, dotyczących wykorzystania w swoich opakowaniach odpadów plastikowych pochodzących ze społecznej zbiórki, firma Henkel idzie o krok dalej i wprowadza je do regularnej oferty. Na razie jednak tylko na niemieckim rynku.  

Od czerwca 2019 roku wybrane szampony i żele pod prysznic marek Nature Box i Fa będą oferowane w butelkach z plastiku pochodzącego w recyklingu, w tym w 50 proc. z tzw. Social Plasticu (plastiku pozyskanego społecznie). Ponadto od lipca 2019 r. butelki wykonane w całości z plastiku pochodzącego z recyklingu, w tym w 25 proc. z tzw. Social Plasticu będą pakowane produkty czyszczące z serii Pro Nature oraz płyn do płukania Vernel Fresh Control.  

Zależy nam na konsekwentnym realizowaniu idei zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem opakowań przyjaznych środowisku, dlatego też będziemy obserwować ten projekt, z myślą również o rynku polskim – podkreśla Dorota Strosznajder, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej oraz pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej w Henkel Polska.

W 2019 roku około 200 ton odpadów pochodzących ze społecznej zbiórki zostanie poddanych recyklingowi na zlecenie firmy Henkel.

Firma chce, aby do 2025 roku plastikowe opakowania jej produktów, oferowanych na rynku europejskim, były wytwarzane, aż w 35 proc. z plastikowych odpadów. Co więcej, do 2025 roku 100 proc. opakowań produktów firmy ma być w pełni zdatnych do recyklingu, ponownego użycia lub kompostowania.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony