REKLAMAMLEKOVITA - Święta Śmietanka - Baner Główny (14-19.12.2019)

Alior Bank złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd spółki ZM Henryk Kania. Henryk Kania – zasiadający w zarządzie - uważa zarzuty za "irracjonalne, bezpodstawne i szkodliwe".

REKLAMAPurella - SuperMusli - Belka w artykułach (16-31.12.2019)

Henryk Kania pełni obowiązki prezesa zarządu spółki i jest jej głównym akcjonariuszem. W wydanym oświadczeniu wskazał, że Alior Bank finansując spółkę i negocjując warunki dalszego kredytowania przez cały czas miał dostęp do jej kont i wgląd w rachunki bankowe i faktoringowe.

 „Bank w całym okresie zwiększania finansowania Spółki posiadał dostęp do jej kont, a co za tym idzie miał pełną wiedzę na temat przelewów i przepływów na rachunkach zarówno bankowych, jak i factoringowych. Tym samym posiadał więcej informacji na temat bieżącej działalności finansowej Spółki niż jej Rada Nadzorcza. De facto mógł więc z łatwością  zweryfikować dokumenty przekazywane mu przez Zarząd ZM Kania. Bank miał także możliwość, z której z resztą korzystał w trakcie finansowania, by weryfikować stan zapasów w Spółce. Nie rozumiem więc, wobec kogo Bank kieruje swoje zarzuty.”- czytamy w oświadczeniu.

Doniesienie złożone do prokuratury nazywa „kontynuacją szkodliwych działań Alior Banku wobec spółki, które swój początek miały już przed otwarciem przez sąd przyspieszonego postępowania układowego". Jako przykład takich działań wymienia blokowanie spółce rachunków, co w efekcie utrudniało prowadzenie jej działalności operacyjnej.

„Oceniam, że obecne działania Banku szkodzą nie tylko Spółce, ale także wszystkim jej wierzycielom. Mając na uwadze powyższe oraz dotychczasowe działania Banku, rozważymy podjęcie odpowiednich kroków prawnych wobec Aliora” – podsumowuje w oświadczeniu.

Henryk Kania dodaje także, że „z posiadanych przez nas informacji wynika, że nadzorca sądowy – wbrew doniesieniom medialnym – nie złożył  wniosku o odwołanie zarządu”.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony