REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.
Centrum logistyczne Hillwood w Rudzie Śląskiej

Centrum logistyczne Hillwood w Rudzie Śląskiej (mat. prasowe)

Hillwood Polska buduje w Rudzie Śląskiej kurierski terminal przeładunkowy dla firmy DPD. To drugi magazyn-sortownia, który Hillwood realizuje dla DPD w formule BTS. Hala zajmie ponad 11 000 mkw., z możliwością jej dalszej rozbudowy. Obok powierzchni magazynowej powstaną również biura. Obiekt zostanie przekazany do użytku w III kwartale 2020 roku.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Powstający właśnie obiekt typu cross-dock to kolejny w Parku Hillwood Ruda Śląska. W kompleksie działa już hala o powierzchni 30 500 mkw., a w budowie jest kolejna o powierzchni 21 000 mkw.

Charakterystyczny wąski budynek tupu cross-dock będzie pełnił funkcję kurierskiego terminala przeładunkowego. Powstaną w nim tzw. combidoki, które mogą skutecznie obsłużyć zarówno duże samochody ciężarowe, jak i furgonetki. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które eliminuje potrzebę budowania ramp o różnej wysokości. Także teren wokół hali będzie uwzględniał specyficzne potrzeby klienta. Duże place manewrowe oraz duża ilość miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i ciężarowych zapewnią sprawne prowadzenie działalności. Budynek będzie wyposażony w oświetlenie LED oraz specjalne bramy kurierskie.

Hale przeładunkowe cross-dock są sposobem na przyspieszenie czasu przepływu towarów w ramach łańcucha dostaw. Rozwiązanie to ułatwia szybsze dotarcie do końcowego odbiorcy z pominięciem etapu magazynowania. Wszystkie operacje są realizowane bezpośrednio w strefach przyrampowych i wymagają bardzo dobrej synchronizacji prac.

Centrum logistyczne Hillwood Ruda Śląska zlokalizowane jest na terenie miasta przy ulicy Zabrzańskiej w bliskim sąsiedztwie Trasy Średnicowej. Lokalizacja w samym centrum aglomeracji śląskiej oferuje możliwość obsłużenia dużej liczby odbiorców. Hala położona jest zaledwie 4 km od centrum miasta, blisko autostrad A4 i A1, a od najbliższego Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice Pyrzowice dzieli ją zaledwie 30 km.

– Nowoczesny obiekt w Rudzie Śląskiej powstaje po to, by przyspieszyć i usprawnić procesy oraz zwiększyć potencjał operacyjny DPD Polska. Na bieżąco modernizujemy naszą infrastrukturę, by sprostać wyzwaniom, jakie niosą ze sobą rosnące wolumeny przesyłek wynikające z dynamicznego rozwoju e-commerce. Nowy model operacyjny efektywniej wykorzystuje sieć połączeń i pozwala zmniejszyć emisję CO2 na trasach łączących sortownię i obsługiwane przez z nią oddziały – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Hillwood to globalny deweloper nieruchomości komercyjnych z 30-letnim doświadczeniem w Europie i Ameryce Północnej. W Polsce od 5 lat buduje centra logistyczne i przemysłowe, zarówno w formule BTS (szytych na miarę), jak i na wynajem. Firma zajmuje się również akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami. Obecnie posiada w Polsce ponad 30 aktywnych obiektów. Swoją działalność skupia na pięciu głównych rynkach magazynowych (Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław, Górny Śląsk), ale inwestuje także w nowych, perspektywicznych lokalizacjach (np. Częstochowa, Kutno, Świebodzin).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony