REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska

Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska (materiały prasowe Hochland)

Celem strategicznym firmy Hochland Polska jest obniżanie wpływu na środowisko o 1,5 proc. rocznie. Firma będzie to realizować przez ograniczenie zużycia wody i energii, ilości produkowanych opakowań, emisji gazów cieplarnianych, ograniczenie transportu, lepsze zarządzanie odpadami i wykorzystywanie energii ze źródeł odnawianych.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Strategia zrównoważonego rozwoju już przyczyniła się do wdrożenia inwestycji zmniejszających zanieczyszczenia. W zakładzie w Węgrowie spółka wymieniła wyparkę w proszkowni, co pozwoliło na ponad 6-krotne ograniczenie zużycia pary. W skali roku zakład zużyje mniej gazu o 10.400 MWh, a dzięki likwidacji wież do chłodzenia skraplacza wyparki oraz dodatkową izolację ścian budynku proszkowni zredukowano jednocześnie immisje hałasu do środowiska.

W 2018 roku w zakładzie w Kaźmierzu oddano do eksploatacji nową instalację wentylacji z odzyskiem ciepła, a także wymieniono system dystrybucji świeżego powietrza wewnątrz hali produkcyjnej, dzięki tej inwestycji zakład oszczędza 300 MWh energii elektrycznej rocznie tj. 2,8 proc. Inne inwestycje pozwoliły na obniżenie poziomu jonu amonowego i bromianów w wodzie do poziomów wymaganych rozporządzeniem i zużywanie 20 tyś.m3 rocznie wody odzyskanej z proszkowni do kotła parowego (5 proc. wody w skali całego zakładu).

Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska powiedział, że priorytetem firmy jest zapobieganie wytwarzania odpadów, a na ostatnim miejscu jest utylizacja czyli spalanie odpadów. 
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony