REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020

Firma Hochland Polska została sponsorem głównym tegorocznego biegu Poznań Business Run, który odbędzie się 8 września. W bieg zaangażowanych będzie 50 osób zrekrutowanych spośród pracowników firmy.  

REKLAMA
Hochland ma w Polsce dwie fabryki

Hochland ma w Polsce dwie fabryki (Fot.materiały prasowe)

Fundacja Poland Business Run pomaga osobom z niepełnosprawnością ruchową, wspiera ich w aktywizacji zawodowej i niwelowaniu barier społecznych. 

By móc te cele realizować, fundacja wdraża projekty o charakterze społecznym i charytatywnym, z których największym jest biznesowa sztafeta Poland Business Run. Dzięki uzyskanym środkom fundacja dofinansowuje zakup protez i sprzętu ortopedycznego, fundując konsultacje psychologiczne oraz rehabilitację. W 2018 roku fundacja wsparciem objęła 84 beneficjentów z całego kraju. Łącznie, od początku istnienia projektu Poland Business Run, dzięki fundacja pomogła ponad 434 osób z niepełnosprawnością ruchową. W tym roku powołano do życia także Centrum Rehabilitacji Poland Business Run Znowu w Biegu, pierwsze w Polsce miejsce oferujące kompleksową pomoc osobom po amputacjach.

Tegorocznymi beneficjentami z Poznania, na których zostaną przeznaczone zebrane środki przez fundację będą dwie osoby: Piotr Kąkol i Włodzimierz Habernik. Piotr Kąkol to 37-latek, który w 2004 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu i przeszedł amputację lewej nogi na wysokości uda, po której długo dochodził do siebie. Aktualnie trenuje rzuty lekkoatletyczne w kadrze Polski, jego celem jest występ w mistrzostwach świata oraz paraolimpiadzie. Potrzebuje protezy nogi, aby móc rozwijać sportowe pasje oraz skończyć studia. Jego marzeniem jest zostać trenerem lekkoatletki. Z kolei Włodzimierz Habernik to 63-latek z Wielkopolski. W 2009 roku w wyniku wypadku w pracy amputowano mu lewą nogę na wysokości uda. Mimo braku kończyny udziela się społecznie i charytatywnie w swojej okolicy. Od 2012 roku jest ambasadorem Fundacji Dr. Clown, dzieli się swoim doświadczeniem i pomaga osobom w podobnej sytuacji. Nowa proteza pomoże mu wrócić do aktywności i działalności społecznej.

W trakcie biegu grupa kibiców składająca się z pracowników firmy Hochland i ich rodzin zostanie wyposażona w gadżety kibica, a na trasie  znajdzie się strefa kibica dopingująca biegaczy. W strefie chillout powstanie strefa Hochland gdzie Foodtruck będzie sprzedawać serdogi, tosty, a dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Fundacji Poland Business Run.


 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony