REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 06.08.2019)

(materiały prasowe)

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego w bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 5,2 (przed miesiącem plus 3,0).

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

Poprawę koniunktury sygnalizuje 16,1 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie – 11,0 proc. (w ubiegłym miesiącu odpowiednio 15,4 proc. i 12,4 proc.). Pozostałe podmioty uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Diagnozy i prognozy sprzedaży oraz przewidywania dotyczące sytuacji finansowej są optymistyczne, lepsze od zgłaszanych przed miesiącem. Utrzymują się niekorzystne oceny sytuacji finansowej.

Stan zapasów towarów jest nadal uznawany za nadmierny. Wraz z pozytywnymi przewidywaniami dotyczącymi sprzedaży, zapowiadany jest wzrost zamówień towarów u dostawców. Możliwe jest niewielkie zwiększenie zatrudnienia.

Przedsiębiorcy prognozują, że ceny towarów będą rosnąć w tempie zbliżonym do zapowiadanego w lutym.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony