REKLAMAJACOBS - PRIMA - Baner Główny (04-18.02.2019)

(fot. pixabay.com)

Resort Finansów planuje zmianę sposobu rozliczania służbowych samochodów. Będzie można odliczyć 75 proc. kosztów nawet wtedy, kiedy przedsiębiorcy korzystają z auta do celów prywatnych. To nie jedyna zmiana – podaje serwis next.gazeta.pl.

Z odpowiedzi na interpelację poselską udzielonej przez Piotra Walczaka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, wynika, że właściciele firm będą mogli odliczać 75 proc. wszelkich wydatków, nawet, jeśli auta używają częściowo do celów prywatnych. Wcześniej mówiono o 50 proc.

Jak podaje serwis next.gazeta.pl, głównym celem zmian jest zablokowanie możliwości brania w leasing bardzo drogich aut. Dziś bowiem koszty leasingu nie są niczym ograniczone - przedsiębiorca może w ten sposób użytkować auto warte 300 czy nawet 700 tys. zł. i wliczać wielotysięczne raty do kosztów. Po zmianie górna kwota wydatków zostanie ustalona na poziomie 150 tys.

Więcej na next.gazeta.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony