REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)
Inteligentna lampa biurkowa/głośnik Symfonisk oraz głośnik na półkę

Inteligentna lampa biurkowa/głośnik Symfonisk oraz głośnik na półkę (Źródło: Ikea)

Projekt Ikea Home Smart został uruchomiony w 2012 r. Ambicją firmy jest wprowadzanie do mieszkań i domów technologii i rozwiązań cyfrowych, które poprawiają komfort użytkowników. Od tamtej pory firma wprowadziła do oferty szereg rozwiązań wykorzystujących technologie smart home. Obecnie Ikea podjęła strategiczną decyzję o utworzeniu osobnej „jednostki biznesowej”, która rozwijać będzie te technologie i wdrażać inteligentne rozwiązania dla domów.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

– W firmie Ikea chcemy oferować produkty podnoszące jakość użytkowania mieszkań. W tym celu musimy opracowywać produkty i rozwiązania wykraczające poza konwencjonalne umeblowanie i wyposażenie – podkreślił Björn Block, szef nowego Ikea Home Smart Business Unit, będącego częścią Ikea Sweden.

– Podjęliśmy decyzję o zainwestowaniu znaczących środków w projekt Home Smart, aby przyspieszyć jego rozwój. To nasz największy nowy biznes od czasu wdrożenia projektu Ikea dla Dzieci – dodał Peter van der Poel, Manager Ikea Range & Supply.

Od 2012 roku projekt Ikea Home Smart wzbogaca wszystkie aspekty funkcjonowania firmy poprzez wdrażanie technologii cyfrowych w takich produktach i rozwiązaniach, jak bezprzewodowe ładowanie urządzeń elektrycznych, inteligentne oświetlenie czy wprowadzone niedawno do oferty głośniki smart, opracowane wspólnie z firmą Sonos. Ikea opracowała ponadto własny ekosystem oraz aplikację do sterowania inteligentnym oświetleniem.

Sieć nawiązała liczne partnerstwa z wielkimi firmami z branży technologii cyfrowych i stała się rozpoznawalnym graczem i innowatorem w obszarze technologii smart home. Aby wykorzystać w pełni ten potencjał, firma zdecydowała się na znaczne inwestycje oraz na integrację działań w ramach jednej, międzywydziałowej jednostki biznesowej Home Smart.

– Współpraca wszystkich wydziałów Ikea, koordynowana przez nową jednostkę przyspieszy cyfrową transformację naszej oferty asortymentowej i poprawi funkcjonowanie istniejących biznesów i rozwój nowych obszarów działalności. Chcemy oferować klientom bardziej zróżnicowany asortyment inteligentnych produktów. Dopiero się rozkręcamy – podsumował Björn Block.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony