REKLAMAKORAL - GRAND Exotic - Baner Główny (11-31.03.2020)

PROMOCJE I MARKETING

 

5 lutego 2020, 12:27

(fot. Ikea)

Strona 2 z 3
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 10% - Belka w artykułach (marzec-kwiecień 2020)

Równie sprawnie można przedłużyć trwałość naczyń i akcesoriów kuchennych. Aby zapobiec plamom z soli we wnętrzu naczyń, należy zaczekać z dodaniem soli do zawartości metalowego garnka czy rondla aż zawartość naczynia zacznie się gotować. W przypadku garnków i patelni warto pamiętać, aby przed myciem naczynie wystygło. Pozwoli to podstawie odzyskać jej pierwotny kształt i zapobiegnie odkształceniom. Ważne jest także aby nie podgrzewać pustego naczynia żaroodpornego ani nie dolewać wówczas do niego zimnych płynów. Układając patelnie jedna na drugiej w kuchennej szafce, warto pomiędzy nie włożyć tekstylne przekładki, które chronią przed zarysowaniami podczas przechowywania.

Kolejne porady dotyczą bambusowych i drewnianych desek. Przed pierwszym użyciem powinny zostać zabezpieczone olejem roślinnym, woskiem lub innym olejem nadającym się do kontaktu z żywnością. Po jednokrotnym naolejeniu należy odczekać 24 godziny i powtórzyć czynność. Następnie warto regularnie od czasu do czasu zabezpieczać deski w ten sposób. Zapobiegnie to wchłanianiu wilgoci i zabrudzeń w głąb drewna. Deski drewniane i bambusowe należy myć ręcznie oraz nie zostawiać ich długo zanurzonych w wodzie, gdyż powoduje to wypaczenie drewna. Powierzchnię deski można odświeżyć, szlifując ją papierem ściernym i zabezpieczając ponownie olejem.

O noże także należy dbać regularnie poprzez ostrzenie ich średnio raz w tygodniu. Warto również pamiętać o tym, by używać ostrzałki, która jest wykonana z materiału twardszego niż stal ostrza. Może to być np. ostrzałka ceramiczna lub kamienna. Po długotrwałym używaniu bez regularnego ostrzenia, konieczne może okazać się ostrzenie w punkcie profesjonalnego ostrzenia noży, aby przywrócić im pierwotną ostrość.

W duchu eko Wola Park zaprasza na kontynuację warsztatów z cyklu „MaMY zielone pojęcie”. Wydarzenia dotyczące tematyki zero waste będą organizowane na terenie galerii. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 8 lutego, a do grona partnerów tegorocznej edycji spotkań dołączyła Ikea.

– Podstawą strategii działania Wola Parku jest poszanowanie klimatu oraz zdrowe i zrównoważone życie. Są to dla nas szczególnie ważne wartości, które regularnie wplatamy w nasze działania. Właśnie dlatego w ubiegłym roku zdecydowaliśmy się na organizację warsztatów „MaMY zielone pojęcie”. Spotkania z tej serii są szansą na pozyskanie i poszerzenie swojej wiedzy z zakresu ekologii. Wierzymy, że zajęcia pomogą uczestnikom wypracować zdrowe nawyki i będą źródłem dalszych inspiracji – mówi Kamila Popławska-Bernatowicz, Customer Experience Leader Wola Parku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 10% - Halfpage (marzec-kwiecień 2020)
do góry strony