REKLAMAHELIO - MASY - BANER GŁÓWNY (24.02 - 01.03.2020)
Ikea

Ikea (fot. Konrad Kaszuba)

Obiekt obsługuje sklepy szwedzkiej marki na dziesięciu rynkach. W ramach inwestycji powstanie moduł tranzytowy, który znacznie poprawi zdolności operacyjne centrum oraz usprawni czas przeładunku produktów i możliwości ich składowania. Zakończenie budowy planowane jest na drugą połowę 2020 roku.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Magazyn IKEA w Jarostach w województwie łódzkim prowadzi różne rodzaje operacji logistycznych, główne usługi to: Centrum Dystrybucji do Klienta (CDC), Centrum Dystrybucji ogólnej (CD) oraz cross-docking do sieci sklepów, czyli system zarządzania towarami i ich dostawą. Jest to jedno z największych centrów dystrybucji na świecie, które odpowiada za dostawę mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz do 27 lokalizacji IKEA w 10 krajach europejskich: Polsce, Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Chorwacji i Węgrzech.

– Chcemy zwiększać naszą dostępność, oferując proste oraz wygodne rozwiązania, aby zapewnić jak najwyższą jakość obsługi, a tym samym jak najlepsze doświadczenia zakupowe dla naszych klientów – mówi Sigrun Tessarek, customer fulfillment manager w IKEA Retail w Polsce.

W ramach rozbudowy Centrum Dystrybucji w Jarostach utworzony zostanie nowy moduł o powierzchni 12 tysięcy mkw. Będzie on wyposażony w 60 ramp samochodowych i połączony z automatycznym magazynem wysokiego składowania SILO poprzez most oraz system przenośnikowy. W nowym budynku odbywał się będzie również przeładunek skonsolidowanych dostaw od producentów towarów IKEA, który zgodnie z wymaganiami powinien zostać wykonany w czasie 24 godzin, aby wysłać towary do sklepów w regionie. Realizacja inwestycji pozwoli zwiększyć przepustowość cross-dockingu w Jarostach aż dwukrotnie – z 0,9 mln do poziomu 1,8 mln metrów sześciennych towarów rocznie.

– W ostatnim czasie intensywnie rozwijamy operacje cross-dockingu, realizowane na rampach rozładunkowo-załadunkowych. Aby zachować wysoki poziom wolumenu i możliwość dostarczania towarów do lokalizacji w krótkim czasie, potrzebujemy dodatkowej przestrzeni, stąd decyzja o rozbudowaniu istniejącego magazynu. Układ nowego budynku zwiększy dostępność naszych produktów i skróci czas ich przeładunku, co pozwoli w znacznym stopniu poprawić produktywność, obniżyć koszty oraz zwiększyć jakość obsługi sklepów – powiedział Rafał Nowak, lider projektu Centrum Dystrybucyjnego.

Nowy budynek tranzytowy będzie zaprojektowany i zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz certyfikatem BREEAM na poziomie „very good”. Na terenie centrum powstanie również farma fotowoltaiczna o mocy 770 kWP.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony