REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

BRANŻA PO GODZINACH

 

22 lipca 2019, 16:53

Market Ikea w Bydgoszczy

Market Ikea w Bydgoszczy (fot. Kazimierz Mendlik [CC 3.0])

We wszystkich 53 placówkach sieci Ikea w Niemczech rozpoczął się projekt Zweite Chance (Druga Szansa), w ramach którego klienci mogą odsprzedać detaliście kupione u niego wcześniej meble, które po odświeżeniu zostaną wystawione na sprzedaż w obniżonych cenach.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

W niemieckim e-sklepie Ikea można znaleźć zakładkę, która prowadzi do obszernego katalogu produktów objętych programem Druga Szansa – są to wyłącznie meble Ikea, program nie obejmuje akcesoriów, elementów wystroju czy sprzętów agd. W katalogu znajdują się m.in. krzesła domowe i biurowe, różnego rodzaju stoły i stoliki, szafy i szafki. Produktów, których nie ma w katalogu, nie można Ikei odsprzedać.

Aby sieć odkupiła produkt, musi on ponadto spełniać szereg warunków, np. musi być to oryginalny produkt Ikea, w pełni funkcjonalny i kompletny, nieuszkodzony i powinien być dostarczony w postaci zmontowanej, by można było ocenić jego stan. Mebel nie może ponadto nosić znacznych śladów użytkowania, być poważnie zabrudzony, podrapany czy poobijany – cechą eliminującą jest też silny zapach, np. z obić przesiąkniętych dymem papierosowym.

Firma zastrzega jednak, że drobne uszkodzenia czy zabrudzenia są jak najbardziej akceptowalne, przedmioty nie muszą być w idealnym stanie.

Użytkownik pragnący pozbyć się niepotrzebnego mebla deklaruje jego stan w specjalnym formularzu interaktywnym. Na tej podstawie pracownicy sieci dokonują wstępnej wyceny. Proponowane przez Ikea ceny odkupu sięgają od 30 do 50 proc. ceny oryginalnej.

Jeśli klient akceptuje proponowaną cenę, musi dostarczyć przedmiot do najbliższej placówki sieci, w której – po weryfikacji zgodności opisu ze stanem faktycznym – otrzyma w zamian kartę Ikea z przedpłaconą kwotą w ustalonej wysokości.

Mebel będzie następnie odświeżony i wystawiony na sprzedaż podczas organizowanych w marketach wyprzedaży.

Inicjatywie niemieckiej Ikei przyświeca ważny społecznie cel – promowanie zrównoważonej gospodarki. „Oczywiście możesz wystawić niepotrzebne sprzęty jako odpady wielkogabarytowe. Ale możesz też sprawić przyjemność innym – i sobie samemu. Odkupimy od Ciebie dobrze zachowane meble Ikea, tak aby mogły znaleźć nowego właściciela. W zamian dostaniesz od nas przedpłaconą kartę, którą zapłacisz za przyszłe zakupy” – zachęca sieć.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony