REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. Pixabay CC0)

Międzynarodowe sieci handlowe i gastronomiczne zamykają czasowo swoje placówki w Chinach z powodu grożącej światu pandemii, wywołanej przez koronawirus – informuje chiński portal Caixin.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Od czwartku wszystkie markety sieci Ikea w Chinach są czasowo zamknięte z powodu eksplozji koronawirusa. Szwedzka sieć idzie w ślady m.in. sieci gastronomicznych Starbucks i McDonald's, które chcą przyczynić się do zwalczania grożącej światu pandemii.

Rynek chiński jest dla szwedzkiej sieci czwartym pod względem liczb marketów, po Niemczech, USA i Francji. Ikea ma w Chinach 33 markety. Jednak ze względu na bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników, sieć zdecydowała się zawiesić biznes w Chinach do czasu opanowania epidemii.

Wirus skłonił sieć Starbucks do czasowego zamknięcia ponad połowy z 4 tys. kawiarni w Chinach, mimo faktu, że w tym regionie firma generuje 10 proc. swoich globalnych przychodów.

Z kolei McDonald's zamknął ok. 300 fast-foodów w rejonie Wuhan.

Poważnie zgrożony jest biznes firmy Apple, która ma w Chinach gigantyczną bazę produkcyjną. Chińczycy, masowo podróżujący do rodzin w Księżycowy Nowy Rok, nie są w stanie powrócić do pracy z powodu restrykcji w przekraczaniu granic prowincji. Problemy ma także Tesla, która zamknęła na półtora tygodnia fabrykę samochodów elektrycznych Model 3, na prośbę władz chińskich.

Chińskie media obawiają się, że epidemia koronawirusa może zachwiać miejscową gospodarką.

Źródło: caixinglobal.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony