REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (06-10.04.2020)
Stoisko owocowo-warzywne w Biedronce

Stoisko owocowo-warzywne w Biedronce (fot. Jeronimo Martins Polska)

Od 2250 do 3000 złotych brutto - tyle w 2019 roku będą zarabiali szeregowi pracownicy sieci Biedronka. Redakcja wiadomoscihandlowe.pl dotarła do oficjalnej prezentacji firmy, w której zawarto szczegółowe dane na temat aktualnych zarobków w sieci.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Jeronimo Martins w prezentacji podsumowała wszystkie zmiany w zasadach wynagradzania kasjerów i innych pracowników sieci Biedronka. O części z nich informowaliśmy w grudniu 2018 roku.

Od stycznia br. dostosowano najniższą pensję w Biedronce do nowej pensji minimalnej (podniesiono ją o 50 zł). Oprócz tego zmieniono zasady przyznawania premii, a także podniesiono pensje dla kierowników sklepów.

Biedronka w 2019 roku utrzymała podział na trzy strefy płacowe: Sklepy A, Sklepy B i Sklepy C. To, do której grupy zaliczana jest placówka, zależy od jej lokalizacji - sklepy A to punkty w małych miastach, sklepy B to punkty w większych miastach, a sklepy C - zlokalizowane w Warszawie. Pracownicy zatrudnieni w każdym z nich podzieleni są na trzy grupy pod względem stażu pracy: od 0 do 1 roku pracy, od 1 do 3 lat oraz od 3 lat wzwyż.

W sklepach zlokalizowanych w małych i średnich miastach pracownicy mogą zarobić od 2250 zł, przez 2350 zł do 2500 zł (w zależności od stażu pracy - wszystkie kwoty podawane są brutto). Oprócz tego mogą otrzymać nagrodę za obecność (do 450 zł miesięcznie), a także premię za wyniki (do 170 zł miesięcznie). Ich pensja może więc wynieść nawet 2870, 2970 oraz 3120 zł (w zależności od stażu pracy).

Na lepsze pensje mogą liczyć pracownicy w "sklepach B". Pensja podstawowa wynosi odpowiednio: 2500 zł, 2600 zł i 2800 zł. Nagroda za obecność jest wyższa i może wynieść nawet 500 złotych. Premia za wyniki, podobnie jak w "sklepach A", wynosi maksymalnie 170 zł.

W "sklepach C" pensje podstawowe wynoszą: 2700, 2800 i 3000 złotych. Nagroda za obecność to maksymalnie 550 złotych, a premia za wyniki - maksimum 170 zł.

W jaki sposób Biedronka przyzna nagrody za obecność? W tym roku, w odróżnieniu od lat ubiegłych, pracownicy mogą mieć nieplanowane nieobecności i mimo to otrzymać premię. Przy braku nieplanowanych nieobecności otrzymają 450, 500 lub 550 złotych (w zależności od miejsca pracy). Przy 1 dniu - będzie to 338 złotych (dla sklepów A), a przy 2 dniach - 225 złotych. Przelicznik dla innych sklepów wygląda następująco - przy 1 dniu nieobecności pracownicy otrzymają 75 proc. bazowej kwoty nagrody, a przy 2 dniach – 50 proc. Niezależnie od sytuacji, powyżej 3 dni nieobecności oznaczają brak premii.

Trzeci komponent pensji – czyli premia za wyniki – uzależniona jest od dwóch czynników: spełniania celu sprzedażowego sklepu oraz poziomu jakości obsługi klienta. Wysokość premii nie jest w żaden sposób uzależniona od lokalizacji sklepu. Jeśli dany punkt spełni cel sprzedażowy – miesięczna premia dla pracowników wyniesie 100 złotych. Jeśli spełniony zostanie cel poziomu jakości obsługi klienta, będzie to 70 złotych. Nagrody się sumują, co oznacza, że jeśli w danym punkcie uda się przekroczyć oba wyznaczone poziomy, pracownicy otrzymają 170 złotych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 24

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kla 4 ponad rok temuocena: 100% 

  To jest żenada wszyscy równo pracują ci co wiadomo że zapieprzaja i dostaniemy mniej niż ci z c o aż tyle śmiech na sali czas chyba się zgadzać i pyknac im w ok 420 osób zl na miesiąc to zobaczymy kim będą pracować

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krystyna z Biedronki 3 ponad rok temu

  Jaka podwyżka?Ja pracuje ponad 4 lata i mam już od ponad roku pensję taka o jakiej jest napisane.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Doris 2 ponad rok temu

  Jest wyraznie napisane na dole od kwietnia i pazdziernika tak jak bylo do tej pory

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~STONKA 1 ponad rok temuocena: 67% 

  BZDURA!! nie było podwyżek

  oceń komentarz
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony