REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (14-20.10.2019)

(fot. ŁR, wiadomoscihandlowe.pl)

W zeszłym roku sprowadziliśmy do Polski 131,5 mln litrów win gronowych za 300 mln euro. To rekordowa liczba. Jeszcze w 2012 r. było to ok. 99 mln litrów, a w 1995 r. poniżej 30 mln litrów – informuje wyborcza.pl za Instytutem Ekonomiki, Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

REKLAMA

W 2018 roku wiekszość win trafiła do Polski z Włoch (22,2 mln l) i Hiszpanii (15,5mln l). Na trzeciej pozycji znalazła się Bułgaria (15,3 mln l). Kolejnymi dużymi dostawcami były Niemcy (14,4 mln l), USA (13,6 mln l), Francja (11,1 mln l), Chile (6,8 mln l) i Mołdawia (6,1 mln l).

Głównymi czynnikami mającymi wpływ na rozwój rynku winiarskiego w Polsce są dziś rosnące dochody, zwiększający się poziom wykształcenia, chęć podróżowania, zmiana stylu życia i chęć do częstszego zakupu dóbr bardziej luksusowych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony