REKLAMAHELIO - Baner Główny - Natura (18-24.03.2019)

Rada nadzorcza firmy Indykpol pozytywnie zaopiniowała przedłożony przez zarząd spółki budżet na 2018 rok, który zakłada skoncentrowanie działalności przedsiębiorstwa na produkcji indyczej.

REKLAMAATLANTA - Bakal vintage - Belka w artykułach (marzec 2019)
Piotr Kulikowski, prezes firmy Indykpol

Piotr Kulikowski, prezes firmy Indykpol (materiały własne)

Zarząd Indykpolu przedstawił radzie strategię działania spółki, która zakłada ograniczenie oferty do wybranych grup asortymentów, gwarantujących uzyskanie pozytywnej marży. Z uwagi na nie osiągniecie konsensusu co do warunków dalszej współpracy Indykpol wypowiedział spółce zależnej - Lubuskim Zakładom Drobiarskim Eldrob S.A. umowę współpracy produkcyjnej.

Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob przy obecnie realizowanej skali produkcji nie wykorzystują posiadanych mocy przetwórczych zakładu w Świebodzinie. Dalsze ograniczenie produkcji wynikające z utraty zleceń z Indykpolu spowoduje dalszy wzrost już dziś zbyt wysokich i niekonkurencyjnych kosztów jednostkowych.

Uwzględniając te kwestie oraz sytuację finansową spółki zarząd firmy Eldrobu przedstawił Radzie Nadzorczej spółki wniosek o zamknięcie zakładu produkcyjnego w Świebodzinie. Opóźnienie tej decyzji może oznaczać brak możliwości wypłaty zobowiązań finansowych wobec pracowników jak również dostawców.

W związku z powyższym rada nadzorcza Eldrobu podjęła decyzję o wyrażeniu zgody na zamknięcie zakładu produkcyjnego w Świebodzinie i zobowiązała zarząd spółki Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob do opracowania nowej strategii oraz wyraziła zgodę na podjęcie działań mających na celu zakończenie produkcji w zakładzie w Świebodzinie, w tym likwidacji zakładu pracy. Zarząd spółki podjął decyzję o likwidacji zakładu pracy Spółki w Świebodzinie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony