REKLAMADan Cake - Mlekovita (bułeczki) - baner główny (czerwiec 2018)

Andrzej S. Bratkowski b. wiceprezes NBP i b. członek RPP w rozmowie z MarketNews24 poinformował, że inflacja rośnie znacznie szybciej, niż przewidywał rząd. Cel inflacyjny może zostać osiągnięty już w połowie roku, m.in. za sprawą wzrostu cen paliw.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

(By Andrzej Barabasz (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons)

Około połowy roku może zostać osiągnięty cel inflacyjny. Obecnie wzrost cen jest nieco wolniejszy, jednak należy się spodziewać dalszego wzrostu cen paliw, a efekt opóźniony tego wzrostu przeniesie się na inne towary, tak że inflacja bazowa także zacznie trochę szybciej rosnąć.

- Jeżeli NBP nie rozpocznie podnoszenia stóp procentowych stosunkowo szybko, istnieje ryzyko, że do końca roku, albo na początku roku 2018 roku inflacja może przekroczyć górny poziom celu inflacyjnego. Jeżeli Narodowy Bank Polski nie zacznie zacieśniać polityki pieniężnej, oczekuję, że inflacja pod koniec tego roku albo na początku przyszłego może przekroczyć 3,5% – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Andrzej S. Bratkowski b. wiceprezes NBP i b. członek RPP.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony