REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(materiały własne)

Analitycy Credit Agricole Bank Polska zrewidowali w dół prognozę inflacji w Polsce w IV kw. br. i w całym 2020 r. Według najnowszej prognozy, wskaźnik CPI w ujęciu rok do roku wyniesie średniorocznie 2,3 proc. w 2019 r. i 2,0 proc. w przyszłym roku.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Biorąc pod uwagę najnowsze wypowiedzi przedstawicieli rządu – J. Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii i M. Dworczyk, szef KPRM – oraz zbliżającą się kampanię prezydencką, eksperci Credity Agricole zakładają w prognozie, że ceny prądu dla odbiorców indywidulanych nie wzrosną w 2020 r. W poprzedniej prognozie zakładali oni lekki wzrost cen energii elektrycznej w styczniu 2020 r.

Zmiana założeń w tym zakresie jest głównym czynnikiem uzasadniającym obniżenie ścieżki inflacji ogółem. Ponadto, dynamika cen żywności będzie kształtowała się zdaniem analityków CA poniżej wcześniejszych oczekiwań, jak to miało miejsce w ostatnich kilku miesiącach.

Czynnikiem podbijającym inflację będzie natomiast silny wzrost płacy minimalnej z początkiem przyszłego roku, który w największym stopniu przyczyni się do wzrostu inflacji bazowej – głównie cen usług. Biorąc pod uwagę zarysowane powyżej tendencje eksperci oczekują, że inflacja CPI wyniesie średniorocznie 2,3 proc. r/r w br. i 2,0 proc. w 2020 r.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony