REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)
Wholefoods Market

Wholefoods Market (fot. Flickr.com Mike Mozart)

Wielu tradycyjnych detalistów w USA ma problemy z utrzymaniem się na rynku. Tymczasem Whole Foods po przejęciu przez Amazona rozwija skrzydła. Skauci firmy odwiedzają obiekty porzucone przez inne sieci i wyszukują odpowiednich lokalizacji – informuje Yahoo Finance.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - Belka w artykułach - II etap (czerwiec 2019)

Według anonimowych informatorów serwisu Yahoo Finance przedstawiciele sieci Whole Foods przyglądają się lokalizacjom zwolnionym m.in. przez takich, borykających się z kłopotami gigantów jak Sears czy Kmart. Pierwsza z tych sieci w ciągu ostatnich trzech lat zamknęła w całych Stanach 123 markety, ta druga 205 – wylicza Yahoo Finance.

Sieć Whole Foods ma obecnie ponad 470 marketów. To zaledwie garstka w porównaniu z takimi potentatami handlu stacjonarnego jak Walmart czy Kroger. Jednak obecnie, po półtora roku od przejęcia przez Amazona, firma dysponuje funduszami na szybką ekspansję, także w stanach odległych od dotychczasowej sieci, takich jak Wyoming czy Montana.

Przedstawiciele Whole Foods nie skomentowali doniesień serwisu Yahoo, ale podczas niedawnego kongresu zarządców nieruchomości handlowych przedstawiciel zarządu sieci przyznał, że strategia jej rozwoju będzie się opierała przede wszystkim na zajmowaniu istniejących, atrakcyjnie położonych lokalizacji.

Źródło: yahoo.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony