REKLAMAVOG - baner główny 2018
Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer i spółki InPost

Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer i spółki InPost (fot. materiały prasowe)

Dział kurierski InPost zaproponował pracę wszystkim zainteresowanym nowym zatrudnieniem pracownikom firmy Delta Kurier. Propozycja ta padła podczas wtorkowego spotkania z przedstawicielami pracowników upadającej firmy.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - belka w artykułach - I etap - (10-25.12.2018)

- Nie cieszymy się z problemów konkurencji, bo tan przykład pokazuje jak trudnym biznesem jest logistyka. Jednak chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom ludzi, którzy z dnia na dzień stracili pracę, podęliśmy decyzję o zaoferowaniu pracy wszystkim pracowników Delta Kurier - powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu Grupy Integer.pl, właściciela marki InPost.

Podkreślił, że nie jest to oferta bezinteresowna. - Będąc całkowicie szczerym muszę przyznać, że nie jest to oferta charytatywna. Rozwijamy się najszybciej na rynku. Tylko w ubiegłym roku zanotowaliśmy 50 proc. dynamikę wzrostu wolumenów, więc mamy cały czas zapotrzebowanie na nowych pracowników. Więc pomagając pracownikom Delta Kurier uzupełniamy własne kadry – przyznał.

Delta Kurier to firma działająca na polskim rynku od 17 lat. W zeszły poniedziałek jej pracownicy dowiedzieli się, że zawiesza ona działalność operacyjną. Pracownicy zostali zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy, a do sądu trafił wniosek o upadłość. W rozmowie z money.pl Krzysztof Porębski, prezes Delta Kurier przyznał, że firma byłą nierentowna od kilku lat. Stąd też pojawił się pomysł, aby inwestor Delty, firma Vesti, kupiła inną firmę kurierską, VIVA. Miały zostać połączone jednolitym zarządem. Jak informuje money.pl Delta Kurier jest winna swoim pracownikom blisko 400 tys. zł, natomiast przewoźnikom ok. 1,2 mln zł.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bezpieczny List 2 9 miesięcy temu

  problem braków kadrowych nie pojawił by się, gdyby zamiast sprzedawać pracowników swojej spółki Bezpieczny List do firmy Tenes One (docelowo na Cypr) bez wypłacenia im zaległych wynagrodzeń i świadczeń znaleźli oni zatrudnienie w nowo utworzonych oddziałach kurierskich InPost - ale wtedy należało by im wypłacić zaległe wynagrodzenia, odprawy i świadczenie zdrowotne ... Etyka pozostawia w tym wypadku naprawdę dużo do życzenia. Niech Pan Prezes przyzna się, czy wyniki finansowe jego spółki zawierały przychód za przesyłki roznoszone przez doręczycieli, którzy nie dostali za nie pieniędzy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Złodzieje 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

  InPost to taka sama banda złodziei.Od lipca zeszłego roku są mi dłużni 10700 a teraz delta prawie 60tys. Ludzie nie pakujcie się w kurierke!!! Branża bardzo niepewna ,a na dłuższą metę nieopłacalna.A do tego ta bezradność ,bo jak tylko się o swoje domagasz to cię zaraz wykorzystaniem weksla(który jest obowiązkowy przy każdej umowie z firmą kurierską) straszą...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony