REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

Liczba paczkomatów InPost w Polsce to 4800 urządzeń. Tym samym liczba punktów odbioru i nadania przesyłek tej firmy przekroczyła liczbę placówek własnych Poczty Polskiej. InPost stara się docierać do coraz mniejszych miejscowości. Urządzenia są instalowane m.in. przy marketach Dino w całej Polsce.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
InPost ma już 4800 paczkomatów

InPost ma już 4800 paczkomatów (mat. prasowe)

Według raportu serwisu Furgonetka.pl paczkomaty InPost są najczęściej oferowaną formą dostawy zakupów w sklepach internetowych. 74 proc. dużych sklepów oraz 44 proc. małych i średnich oferuje dostawę do paczkomatów.

– Sieć paczkomatów InPost jest coraz większa i dostępna w coraz mniejszych miejscowościach. Już dziś łatwiej jest nadać czy odebrać przesyłkę w Paczkomacie, niż w placówce pocztowej. Rozwijamy kolejne usługi, jakie może oferować paczkomat. Docelowo urządzenie to, zarządzane z poziomu smartfona, będzie automatyczną i dostępną 24 godziny placówką – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

W tym roku InPost udostępnił nową aplikację mobilną na telefony pracujące pod kontrolą systemów iOS i Android. W ramach aplikacji użytkownicy mogą skorzystać bezpłatnie z usług, które obejmują m.in. statusy i śledzenie drogi przesyłek, dodatkowe powiadomienia, możliwość odbioru czy zapłaty za pobraniem.

InPost dostarczył w 2018 roku ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów wzrosły o 56,3 proc., a przez Kuriera InPost o 45,5 proc.

InPost – na mocy porozumienia o współpracy – rozpoczął również instalację Paczkomatów przy sklepach Dino w całej Polsce.

We wrześniu 2018 roku InPost i KKR – amerykańska firma inwestycyjna – zawarły porozumienie gwarantujące 125 mln euro finansowania dla InPost w okresie 5,5 roku. Ponadto Advent International i InPost zainwestują w 2018 roku nawet 250 mln zł w infrastrukturę paczkomatową oraz rozwój usług kurierskich.

– Jako inwestor jesteśmy zadowoleni z rozwoju InPost – zarówno pod względem sieci i dostępności paczkomatów, jak i z dynamicznie rosnącego wolumenu przesyłek. Firma cały czas rośnie szybciej niż rynek e-commerce, co pozwala na oczekiwanie kolejnych bardzo dobrych wyników – podkreślił Nick Rose, dyrektor zarządzający Advent International.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 31

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 15
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (8)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Miki 8 ponad rok temu

  Pikaczu każda z tych sortowni to powierzchnia bezmała 10 tys m2 więc myślę, że mowa o setkach jak nie tysiącach miejsc pracy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pikaczu 7 ponad rok temu

  hj - ale inpost bedzie mial czy juz ma dwie duze sortownie z tego co pamietam w warszawie i sosnowcu więc też zagwarantują prace nie jednej osobie. Pewnie bedą potrzebowac ludzi od groma

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kru66 6 ponad rok temu

  Kiedyś była akcja żeby powiększyć infrastrukturę i postawić paczkomaty o małe miejscowości i to jest petarda inicjatywa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wd 5 ponad rok temu

  Rozwijają się

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wikol 4 ponad rok temu

  im więcej tym lepiej . kciuki pozaciskane

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hj 3 ponad rok temu

  No i co z tego. Poczta polska zatrudnia w każdej placówce kilkoro ludzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek567 2 ponad rok temu

  A niedługo może mieć 0.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obywatel 1 ponad rok temu

  Chciałem zapytać, a co z nadzorem budowlanym ,czy paczkomat to obiekt budowlany ,czy trzeba pozwolenie z urzędu??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony